Neler yeni

24 Kasım 2023 CUMA Öğretmenler Günü

admin 

Administrator
Administrator
Kurucu
Web sitesi
www.mistikoyun.com
CANIMIZ BİZİ YETİŞTİREN TÜM ÖĞRETMENLERİMİZİN ÖĞRETMENLER GÜNÜ KUTLU OLSUN.

ogretmenler-gunu-resimli--811_2-41.jpg

ogretmenler-gunu-basogretmen-mustafa-kemal-ataturk.jpg

05F4BD21-0A69-479D-92B9-FEF59CCC665C.jpeg

Öğretmenler Günü, öğretmenlik mesleğini icra eden kimseleri onurlandırmak için çeşitli etkinliklerin düzenlendiği bir kutlama günüdür. Pek çok ülkede 1994’ten beri her yıl 5 Ekim günü UNESCO tavsiyesiyle Öğretmenler Günü olarak kutlanmaktadır.

Her sene 24 Kasım'da kutlanan Öğretmenler Günü geldi çattı. Bu özel günde Başöğretmen Atatürk başta olmak üzere minnet duygusunu ifade etmek isteyenler en güzel daha önce görülmemiş Atatürk Başöğretmen resimlerini, kutlama mesajlarını araştırıyor

ÖĞRETMENLER GÜNÜ MESAJLARI​

1. "Eğitim, geleceğimizin teminatıdır. Siz değerli öğretmenlerimizin varlığıyla aydınlık bir gelecek inşa ediyoruz. Öğretmenler Gününüz kutlu olsun!"
  2. "Bilgi, sizin ellerinizde şekilleniyor. Sabır, sevgi ve özveriyle bize rehberlik eden tüm öğretmenlerimize minnettarız. Öğretmenler Gününüz kutlu olsun!"
  3. "Öğretmenler, umutlarımızın yeşerdiği bahçe gibidir. İyi bir eğitimle dünyayı değiştirirsiniz. Tüm öğretmenlerimize sevgi ve saygıyla, Öğretmenler Gününüz kutlu olsun!"
  4. "Siz öğretmenler, bilgiyle donattığınız her çocukla bir orman yaratıyorsunuz. İyilik, bilgelik ve öğrenme dolu bir hayat için size minnettarız. Öğretmenler Gününüz kutlu olsun!"
  5. "Öğretmenler, yolları aydınlatan ışık gibidir. Emin adımlarla ilerlememizi sağlayan sizlere teşekkür ederiz. Öğretmenler Gününüz kutlu olsun!"
  6. "Bir öğretmen, milyonlarca öğrencinin hayatında iz bırakır. Sizler bizim hayatımızda en değerli izlersiniz. İyi ki varsınız, Öğretmenler Gününüz kutlu olsun!"

Öğretmenlik bir sanat işidir. Sanatçı geçim sıkıntısı çekerse, ondan yaratıcılık beklenemez. (İ.N.Özgür)

Dünyanın her yanında öğretmenler, insan topluluğunun en fedakâr ve en değerli varlığıdır.

Çocuklarımızın yetişmesinde büyük rol oynayan, her turlu fedakârlığı gösteren sizlere çok borçluyuz. Öğretmenler gününüz kutlu olsun.

“Senin gibi bir hocaya sahip olmak bir nimettir. Dünyamı değiştirdiğin için teşekkürler"
“Sen kıvılcımsın, ilhamın, rehberin, hayatımın mumu. Benim öğretmenim olduğunuz için çok müteşekkirim.”

“Eğitim bir kova doldurmak değil, ateş yakmaktır”.

“İyi öğretim, doğru cevap vermekten çok doğru soru vermekten ibarettir”

“Hatırlayalım: Bir kitap, bir kalem, bir çocuk ve bir öğretmen dünyayı değiştirebilir.”“Siz çocuklarınızın yaşayan oklar olarak gönderildiği yaylarsınız.”
Yarınlarımızı bir güneş gibi aydınlatan; fikri hür, vicdani hür, irfanı hür yeni nesiller yetiştiren öğretmenlerimizin #24KasımÖğretmenlerGünü kutlu olsun...

Türkiye’nin güzel geleceğinin imzalarını atan tüm değerli öğretmenlerimizin #24KasımÖğretmenlerGünü kutlu olsun.

Ulu Önder Atatürk'ün Millet Mektepleri Başöğretmenliğini kabul ettiği günü Öğretmenler Günü olarak kutluyoruz. Ülkenin geleceği için en önemli meslek öğretmenliktir. Başöğretmenimiz Atatürk başta olmak üzere öğretmenlerimizin Öğretmenler Günü kutlu olsun!
Bize büyük hayaller kurmak için tüm nedenleri ve bunu başarmak için tüm kaynakları verdiniz. Sen hayatımızda bir nimettin. Öğretmenler gününüz kutlu olsun!

Sevgili öğretmenim, çok iyi bir danışman ve rehber oldunuz ve kariyerimi iyi şekillendirdiniz. Çabalarınız için teşekkür ederim ve umarım diğerleri için de mükemmel bir danışman olursunuz. Öğretmenler gününüz kutlu olsun…

İlim ve irfan yolunun ışığı olan tüm öğretmenlerimizin öğretmenler günü kutlu olsun.

Hayatımıza anlam katan tüm Öğretmenlerimizin #24KasımÖğretmenlerGünü kutlu olsun.
“En iyi öğretmenler kitaptan değil yürekten öğretir. Harika bir öğretmen olduğun için teşekkürler.”

“Çocuğumun ikinci ebeveyni ve harika bir akıl hocası olduğun için teşekkür ederim. Öğretmenler gününüz kutlu olsun!”

Eğitimdir ki bir milleti ya hür, bağımsız, şanlı, yüksek bir topluluk halinde yaşatır; ya da milleti esaret ve sefalete terk eder. Baş öğretmenimiz Mustafa Kemal Atatürk ve tüm saygı değer öğretmenlerimizin

ÖĞRETMENLER GÜNÜ ŞİİRLERİ​

CANIM ÖĞRETMENİM!
Bilmezdim okuttun dönmez dilimi,
Yazar eyledin sen tutmaz elimi
Bize mi adadın öğretmenim kendini,
Canım öğretmenim ilimden bir gömleksin.

Koruyup gözetip sakındın gözünde,
İçime sevgi dolduran gülen yüzünde,
Yıkılmaz bir çınarsın sen özünle,
Canım öğretmenim içimde bir yüreksin.

Bizim başarımızdı bütün emelin,
Sen üzülme solmasın hiç cemalin,
Gideceğim, gösterdiği yoldan Mustafa Kemal'in,
Canım öğretmenim sen önümde bir direksin.

Suçumu bağışlayıp hep af edersin,
Kötülüğe karşı iyiliği seçersin,
Bizim çilemizi hep sen çekersin,
Canım öğretmenim dilimde bir dileksin.

Büyüyüp kendi yolumu bulursam,
Kötülüğe haksızlığa karşı durursam,
Ben de bir gün öğretmen olursam,
Canım öğretmenim önümde bir örneksin

GÜL YILMAZ

SEVGİLİ ÖĞRETMENİM
Sevgili öğretmenim,
İnan sen bir ışıksın.