Neler yeni

Avatar 3: Çıkış tarihi, adı, oyuncu kadrosu, konusu ve daha fazlası

admin 

Administrator
Administrator
Kurucu
Web sitesi
www.mistikoyun.com
Avatar 2, Suyun Yolu'ndan bir kare

James Cameron'un gişe rekorları kıran bilim kurgu serisinin üç filmi olan Avatar 3 yapım aşamasında. İşte çıkış tarihinden oyuncu kadrosuna, senaryoya ve daha fazlasına kadar bildiklerimiz.
Avatar: James Cameron'un tüm zamanların en çok hasılat yapan filminin ilk devamı olan The Way of Water, geçen yıl sinemalara geldi ve kısa sürede <'lerden biri oldu. a i=2>tüm zamanların en çok hasılat yapan filmleri. İncelememizde buna “hayranlık uyandıran, sinematik bir şükürler olsun; James Cameron geri döndü ve belki de o dünyanın kralıdır."

Ancak devam filmi için büyük bir heyecan olsa da, bu son değil: Cameron uzun zamandır gözünü sadece Avatar 2'ye değil, ancak 6 ve 7 olmasa da Avatar 3, 4 ve 5'in de dahil olduğu birden fazla devam filmi var.

Avatar 3 sadece gelecek için planlanmış bir proje değil, aynı zamanda çekimleri de tamamlanmış, oyuncu kadrosu ve çıkış tarihi de onaylanmış durumda. İşte devam filmi hakkında şu ana kadar bildiklerimiz ve isminin ne olabileceği.

Avatar 3 çıkış tarihi: Ne zaman çıkıyor?​

Avatar 3, 19 Aralık 2025'te vizyona girecek.

Bunu 21 Aralık 2029'da dördüncüsü ve 19 Aralık 2031'de Avatar 5 izleyecek.

Yakın zamanda açıklanan bu değişiklikler oldukça önemli: Avatar 3'ün ilk olarak 20 Aralık 2024'te yayınlanması planlanıyordu, ardından dördüncüsü 18 Aralık 2026'da ve Avatar 5 ise 22 Aralık 2028'de yayınlanacaktı.

The Way of Water'ın yıllarca süren gecikmeler yaşadığı göz önüne alındığında, 2020'lere ertelenmesi sürpriz olmazdı - ancak görünüşe göre James Cameron şimdiden bir kesinti yapmış durumda... bu dokuz saat sürüyor.

Avatar 4 ve 5'in şansı konusunda uyarıda bulunsa da, bunların Disney için uygun hale getirilmesi için gereken gişe performansına atıfta bulunarak izleyicilerin geri döneceğinden "oldukça emin" görünüyor yakında Pandora'ya.

“İşin büyük kısmını zaten yaptık. Avatar 3'te Wētā FX'in tüm bitiş sürecini tamamlamamız gerekiyor. Ancak birkaç yıl içinde buraya geri döneceğimizden oldukça eminim," dedi Dijital Casus.

Yakın zamanda Bilim Kurgu ve Fantazi Gazetesi ile yapılan bir röportajda yapım tasarımcısı Ben Procter şunları söyledi: "[Avatar'ın üzerinde çalışıyoruz ] 3 şu anda, görsel efektler [ve] aktarma süreciyle bunu kapıdan çıkarmaya çalışıyoruz. Herhangi bir şey oluşturulmadan önce Jim bu kameraları aldı, değil mi? Çekimlerin geldiği yer burasıdır ve onu teslim etmeden önce bildiğiniz bir adımdır. Bu sürece hazırlanmak için setleri yoğun bir şekilde geliştiriyor ve hazırlıyoruz.

"Daha fazla dalga geçmeye gelince, bu benim iş tanımımda yok. Eğer denerseniz bu belki John Jon Landau'nundur, [ama] bu benim değil. Söyleyebileceğim tek şey, bu işe 2013 yılında büyüyen ve içinde pek çok harika insanı barındıran bir ekiple başladık. En başından beri gidilecek birçok ilginç yer ve görülecek şeylerle birlikte genel bir dünya olarak bunun üzerinde çalışıyorduk. O yüzden size ne olacağını söyleyemem ama pek çok harika şeyin geleceğini söyleyebilirim."

Senaristlerin ve oyuncuların grevi nedeniyle filmin ertelenebileceğine dair endişeler vardı ancak her iki sendikayla yapılan yeni anlaşmalar sayesinde Avatar 3'ün çıkış tarihi kesin görünüyor.

Avatar 3'ün onaylanmış bir adı yok. Daha önceki söylentiler filmin Tohum Taşıyıcısı olarak adlandırılacağını öne sürse de, o zamandan beri filmin yapımcısı bu iddiayı çürüttü.

Yeni video oyunu Avatar: Frontiers of Pandora için yakın zamanda düzenlenen bir etkinlik sırasında, franchise yapımcısı Jon Landeau, sözde Avatar 3 oyunuyla ilgili söylentileri doğrudan

Landau, "Size bunun Avatar 3'ün başlığı olmadığını söylemeye yetkim var" dedi. “Wikipedia sayfamda böyle mi yazıyor? Bu bu gece değişiyor!”

Söylentiler daha önceki bir BBC News raporundan geldi; bu raporda sonraki filmlerin adlarını ortaya koyan resmi belgeler yer alıyordu: Avatar: The Seed Bearer , Avatar: Tulkun Sürücüsü ve Avatar: Eywa Arayışı.

Avatar 3 oyuncu kadrosu: İçinde kim var?​

Avatar 3'ün, birçoğu ilk iki Avatar filmindeki rollerini yeniden canlandıran deneyimli oyuncularla dolu, yıldızlarla dolu bir oyuncu listesi olacak.

İşte filmin kadrosundaki tüm insan karakterler:

• Parker Selfridge rolünde Giovanni Ribisi
  • Dileep Rao Dr.Max Patel rolünde
  • Joel David Moore Dr. Norm Spellman rolünde
  • Edie Falco General Frances Ardmore rolünde
  • Michelle Yeoh Dr. Karina Mogue
  • Jemaine Clement Dr.Ian Garvin rolünde
Avatar 3'te görünecek tüm Na’vi karakterleri şunlardır:

• Sam Worthington Jake Sully rolünde
  • Sigourney Weaver Kiri rolünde
  • Neytiri rolünde Zoe Saldaña
  • Stephen Lang Albay Miles Quaritch rolünde
  • Mo'at rolünde CCH Pounder
  • Cliff Curtis Tonowari rolünde
  • Onbaşı Lyle Wainfleet rolünde Matt Gerald
  • Oona Chaplin Varang rolünde
  • David Thewlis
Entertainment Weekly'ye konuşan Yeoh şunları söyledi: “Evet, Avatar'ın devam filmlerinde yer alıyorum ve bildiğiniz gibi gerçekten konuşamıyoruz. bu konuda çok fazla bilgi var.

“Ama bu James Cameron! Hadi! James Cameron'un çaycısı ben olurdum! Birkaç hafta boyunca çekim yaptık ve yaptığı işten, yaptığı işten, enerjisinden çok etkilendim. O bir dahi, o yürüyen bir dahi. Bu deneyimden gerçekten çok keyif aldım ve umarım yakın zamanda geri dönmek için sabırsızlanıyorum.”

Bazıları Lang'in ilk filmdeki ölümü göz önüne alındığında Quaritch olarak geri dönmesine şaşırsa da, karakteri için büyük planların olduğu açık.

The Indian Express'ye konuşan Lang şunları söyledi: “Ne beklerseniz bekleyin, umarım karakter buna meydan okur. Umarım insanlar onun yaşadıklarına, neye dönüştüğüne şaşırırlar, ben farklı bir çerçevede olsam da onu tanıyacağınızı düşünüyorum. Ama sanırım onun tavrını, havasını ve sahip olduğu liderlik niteliklerini tanıyacaksınız.

"Bununla ilgili beklentileriniz varsa bunların gerçekleşeceğini düşünüyorum. Ayrıca sürekli kavga arıyor. Onun için oradadır, misyonu budur. Ancak bu karakterin değerini bilmeye devam ettikçe bazı sürprizlerin olacağına inanıyorum. Çünkü sırf kendini tekrarlamak için rolü geri getirmenin gerçekten hiçbir anlamı olmazdı, bu anlamsız olurdu, ilgi çekici olmazdı. O yüzden beklenmeyeni bekleyin, ben de bunu söylüyorum.”

Avatar 3'ün olay örgüsü ayrıntıları doğrulanmamış olsa da, doğrudan The Way of Water'daki olayları takip etmesi bekleniyor;

programında konuşan Cameron, Avatar 3'ün olay örgüsünün başka bir unsuru nasıl öne çıkaracağını özetledi: ateş.

“Daha önce gösterdiklerimden farklı kültürlere. Ateş, 'Kül Halkı' tarafından temsil edilecek. Na'vi'yi başka bir açıdan ortaya çıkarmak istiyorum çünkü şimdilik onların sadece iyi taraflarını gösterdim" dedi.

“İlk filmlerde çok olumsuz insan örnekleri ve çok olumlu Na'vi örnekleri var. Avatar 3'te ise bunun tersini yapacağız. Ana karakterlerin hikayesine devam ederken yeni evrenleri de keşfedeceğiz. Son kısımların en iyisi olacağını söyleyebilirim. Diğerleri bir giriş niteliğindeydi, yemeği servis etmeden önce masayı hazırlamanın bir yoluydu.”

Sully ailesi için spesifik bir yolculuğun ana hatları henüz belirlenmemiş olsa da Cameron, Jake Sully'nin üçüncü bölümde anlatıcı olarak görev yapmayacağını doğruladı. İlk iki perdede başrolü üstlenmiş olsa da artık üçüncü filmi büyük oğlu Lo'ak anlatacak.

Cameron, 'Edith Bowman ile Film Müziği' podcast'inde "Lo'ak gerçekten insanların sevdiği bir karakter olarak ortaya çıktı" dedi. ilk olarak AVclub tarafından bildirildiği üzere. ” “Böylece şunu yapmanın yollarını bulabilirim… o zaten anlatıcı. Burada bir şey veriyorum ama sorun değil."

İlerleyen süreçte bu, ilerleyen süreçte de devam edecek bir trend olacak. Avatar 3'teki Lo'ak'tan başlayarak sonraki filmlerin her birinde yeni bir anlatıcı devreye girecek.

Avatar 2 gişede başarısız olursa, Avatar 3 büyük ihtimalle serinin sonu olacak. Bununla birlikte, tüm zamanların en çok hasılat yapan filmlerinden biri olarak şimdiden en çok hasılat yapan listenin üst sıralarında yer alan devam filmlerinin de devam edeceğine şüphe yok. devam etmek.

The Hollywood Reporter'a "Muhtemelen üçüncü filmi bitireceğiz çünkü hepsi çekildi" dedi

"Ek yatırıma değecekmiş gibi görünmemesi için gerçekten krater açmamız gerekirdi. Yerde dumanı tüten bir delik bırakmak zorunda kalırdık. Şimdi umarım her şeyi anlatabiliriz çünkü beş dörtten iyidir, dört üçten iyidir ve üç de ikiden iyidir."

Avatar 3 fragmanı: Fragman var mı?​

Hayır, Avatar 3’ün fragmanı mevcut değil ancak Avatar 2’nin fragmanını aşağıdan izleyebilirsiniz:

Konuyu görüntüleyenler