Neler yeni

Çizgi Roman Batman hayranları, Dark Knight Returns'ün kapağında onun hangi yöne baktığını merak ediyor

admin 

Administrator
Administrator
Kurucu
Web sitesi
www.mistikoyun.com
Batman Dark Knight Geri Dönüyor #1 kapak resmi

Dark Knight Returns #1'in kapağındaki Batman silueti bazı hayranlar için büyük tartışmalara neden oluyor.
The Dark Knight Returns'ün kapağı Batman'in bugüne kadarki en etkili görseli olabilir ancak bazı hayranlar, Batman'in yaklaşık 40 yıldır bu fotoğrafa hangi açıdan baktığını yanlış yorumladıklarını fark ediyor.
The Dark Knight Returns'ü etkileyici olarak tanımlamak yetersiz bir ifade gibi geliyor. Frank Miller ve Klaus Janson'un 1986 tarihli mini dizisi, yalnızca zamanının en önemli Batman hikayelerinden biri olmakla kalmadı, aynı zamanda bugün hala hissedilen bir izlenim bıraktı.

Hemen, Kara Şövalyenin Dönüşü, 1989'da Tim Burton'ın klasik Batman filminin tonuna ilham kaynağı oldu. Yakın zamanda, TDKR'nin Batman'inin görünümü ve tavrı, Ben Affleck'in Batman v Superman: Adaletin Şafağı filmindeki tasvirini ve kostümünü doğrudan etkiledi.

Hayranlar ister filmlerde, ister aksiyon figürlerinde, hatta cosplay'lerde olsun The Dark Knight Returns'ü seviyor . Ancak bu hayranlar, kitabın ilk kapağına ilişkin algıları sorgulanırken artık kendi varoluşsal krizlerini yaşıyorlar.

The Dark Knight Returns'ün kapağında Batman'in hangi yöne baktığı hayranların kafasını karıştırıyor​

Çılgınlık , Batman: The Dark Knight Returns #1'in klasik kapağının fotoğrafını paylaşan comics_jeff'in 26 Kasım'da attığı tweet ile başladı . Comics_jeff için Batman'in tüm hayatı boyunca okuyucudan uzaklaştığını düşündüğü için bildiği her şey sorgulanıyor.

"Batman'in okuyuculara sırtı dönük olmamasıyla ne demek istiyorsun diye aklımı kaçırdım" diye tweet attı , "Lütfen bana tek kişinin ben olmadığımı söyle." Tweette orijinal kapak ve Batman'in kapakta gölgenin altında nasıl konumlandırıldığını gösteren çizimli bir maket yer alıyor.

Ben her zaman bunun böyle olduğunu düşünmüştüm.” Jeff, doğru olduğunu düşündüğü şeyi göstermek için siluetin ana hatlarını çizdiği bir takip tweet'inde paylaştı : Batman sırtı okuyucuya dönük, geceye doğru atlıyor.

Görüntünün bu kadar tartışma kaynağı olması tuhaf görünüyor. Kapak her bakımdan ikonik: Batman gölgelere bürünmüş, havada sıçrıyor. Bir eli uzanmış, bir eli yumruk haline getirilmiş, arkasında bir şimşek çakıyor. Kesin görüntülerden oluşan bir serinin kesin görüntüsüdür.

Ancak çizgi roman Twitter'ı da benzer bir tepki verdi. Pek çok kullanıcı artık Jeff'in gözlemlerine hem katılmak hem de onları palyaçolamak için işin içinden çıkıyor.

"Bu yılın 'elbisesi siyah ve altın rengi' o zaman." Matt Ferguson , 2015'teki kıyafet tartışmasına atıfta bulunarak .

“Yani, her neyse, sorun değil - hayır, HARİKA - her iki durumda da. Mükemmel, tüm zamanların klasik bir kapağı," Batman: Confidential yazarı , "Ama sana DOĞRU atlamak her zaman senden uzaklaşmaktan daha kaprisli ve dinamiktir. Özellikle de konu KAHRAMAN BATMAN olduğunda.”

Batman, Dark Knight Returns çizgi romanında öne doğru bakıyor​

Tartışma en azından şimdilik çözülmüş gibi görünüyor ve bunu başlatan adam da daha azını değil. Daha sonraki bir tweet'te Jeff, orijinal Miller taslak sanatının, öne bakan bir Batman'i açıkça gösteren bir görüntüsünü paylaştı.

Yine de kafa karışıklığının nerede başladığını görmek kolaydır. Orijinal sanat, silüetlerin etkili kullanımı sayesinde bunu biraz yoruma bırakmakla kalmıyor, daha sonra gelen film uyarlamaları da bunu yanlış anlıyor.

"Dostum, filmler arkadan olduğunu sanıyordu." SilverKreates kullanıcısı , Affleck'in Batman'inin Batman v Superman'deki pozu yeniden yarattığı bir görseli ve The Dark Knight Returns'ün animasyon uyarlamasını

Her ikisi de klasik kapakta kendi yorumlarını taşıyor ancak her iki örnekte de Batman arkadan tasvir ediliyor. Bunun kasıtlı bir stil değişikliği mi yoksa dürüst bir hata mı olduğunu asla bilemeyebiliriz.

Konuyu görüntüleyenler