Neler yeni

Date Everything Hakkında Her Şey!: Sassy Chap Games'ten Ray Chase ve Robbie Daymond ile Röportaj

Deaklon 

Administrator
Administrator
Yeni Üye
Ticaret
1 (100%)

Date Everything Hakkında Her Şey!: Sassy Chap Games'ten Ray Chase ve Robbie Daymond ile Röportaj​

Ray Chase ve Robbie Daymond, Date Everything'de Dorian the Door'un karakterini tanıtıyor!

Aşkı arıyorsanız asla bulamayacağınızı söylerler, ancak belki de doğru yerlerde aramamışsınızdır. Sassy Chap Games'in ilk oyunu olan Date Everything!, 100 potansiyel romantizm seçeneği sunan bir flört simülasyonudur ve tanıtım fragmanının akılda kalıcı tema şarkısı "her şey aşka yol açar" düşündüğünüzden daha gerçekçidir. Date Everything!'de, en sevdiğiniz ev eşyalarının antropomorfize edilmiş versiyonlarına aşık olurken flört simülasyonu türünde yeni bir bakış açısına hazır olun. Evet, doğru okudunuz. Benimle kalın.

Sassy Chap Games'in arkasındaki beyinler - deneyimli seslendirme sanatçıları Ray Chase ( Jujutsu Kaisen, Final Fantasy 15, X-Men '97 ), Robbie Daymond ( Sailor Moon, Jujutsu Kaisen, Persona 5) ve ( One-Punch Man, Persona 5, Final Fantasy 7 Rebirth) - oyunlarda yer almaya yabancı değiller , ancak Date Everything! bir oyun yapma yolundaki ilk girişimleri . Chase, Daymond ve benim aramızdaki bir telefon görüşmesinde bana "Bu işe başlarken belirli becerilerimiz vardı, ancak bir video oyununun nasıl üretileceği konusunda çok şey öğrendik." dedi. "Evet, seslendirme sanatçısı olarak başladık, ancak yol boyunca giymeyi öğrenmemiz gerekmeyeceğini düşündüğümüz birçok şapka edindik."

Date Everything! Nasıl Ortaya Çıktı?​

Üçlü, yıllar boyunca LAVA - Loud, Annoying ve Very Annoying - adlı gruplarıyla çeşitli oyunlar, animeler ve programlamalar üzerinde birlikte çalıştılar, bu yüzden Daymond'un 2016'da oyunun öncülü hakkında bir şaka yapması olağan dışı bir şey değildi. Chase, "Sadece sıradan bir sohbetti, kabinde şakalaşıyorduk," dedi. "Sonra ertesi gün yanına gittim ve 'Bence bunu yapmalıyız,' dedim."

O zamandan beri sessizce proje üzerinde çalıştıktan sonra, Sassy Chap Games sonunda 25 Temmuz 2024'te Raleigh, Kuzey Carolina'daki Galaxycon'da ve dünya çapında çevrimiçi olarak Date Everything!'in fragmanını yayınladı. Arkadaşlarım fragmanı bana gönderdikten sonra şarkıyı aklımdan çıkaramayarak, böylesine komik bir proje hakkında biraz daha fazla bilgi almak için Sassy Chap Games'e ulaştım.

Date Everything!, 70.000 tamamen seslendirilmiş replik, 11.000 elle çizilmiş resim ve iki kez Grammy ödülü sahibi Adam Berry'nin dört saatten fazla müziğini içeren iddialı bir flört simülasyonudur . 70'ten fazla seslendirme sanatçısı, oyun için toplam 100 karaktere katkıda bulunmak üzere bir araya geldi ve Chase, birçok karakterin potansiyel olarak tekrarlayıcı hissettirebileceği yönündeki erken korkuyu vurguladı. "Bu, çözmemiz gereken sorunlardan yüzde 100'dü," diye açıkladı. "100 karakterimiz arasında aralarında hiçbir örtüşme olmadığını güvenle söyleyebilirim."
Daymond, grubun bu boyutta bir proje için oyuncu seçme yaklaşımına değinirken, "Neredeyse her karakterin kendine özgü bir seslendirme sanatçısına sahip olmasını istediğimize karar verdik ve şükürler olsun ki bu bizim birincil işimiz," diye güldü. "Çoğu oyuncu seçmesi sadece 'Lütfen, lütfen, lütfen gelip bir masa lambası çalar mısınız?' demek için mesajlar göndermek ve telefon etmekti."

Ancak gemiye sadece yol boyunca edindikleri arkadaşlar katılmadı. Daymond, "Ayrıca, belirli bir geçmişe veya belirli bir bilgiye sahip bazı karakterlerimiz için geniş bir ağ örmek zorundaydık," diye açıkladı. "Uzak Pasifik Adaları'ndaki ajanlarla iletişime geçtik, bir Newfoundland'ımız var ve çoraplarımızı gerçekten çıkaran inanılmaz yeni yeteneklerimiz var."
Sassy Chap Games'ten Max Mittelman, Robbie Daymond ve Ray Chase.

Diğer seslendirme sanatçılarından katılımlarını istediklerinde akıllarında karakterler olup olmadığını sordum. Chase, "Bir oyun için yazarken, aklınızda insanların sesleri olur, şeylerin kim olduğuna dair hayalleriniz olur," dedi. Daymond, "Bazı insanlar için, başlangıçta kesin bir başarıydı ve diğer roller gerçekten bir bulmacaydı, ancak bence oraya vardık. Aslında, oraya vardığımızı biliyorum ." diye açıkladı.

Ancak oyuncular da bu karakterlerin nasıl sonlanacağı konusunda söz sahibiydi. Chase, "Bazılarını, performansları çok iyi olduğu için karakterleri yeniden yazdık," dedi. "Nijeryalı olarak yazılmamış olan Keyes'ten bahsedebiliriz, ancak Joy Ofodu, 'Ah, işte bu, karakter bu!' gibi bir okumayla geldi."
"Birçok oyuncu seçimi sadece mesaj gönderip telefonla arayıp 'Lütfen, lütfen, lütfen gelip bir masa lambası çalar mısınız?' demekten ibaretti." - Robbie Daymond
Fragmanda eğlenceli karakterlerden bir avuç gördükten sonra, ikilinin oyunda flört etmeyi en çok dört gözle beklediği 100 flört edilebilir karakterden hangisini olduğunu sordum. Daymond'ın seçimi henüz açıklanmadı (ancak ne kadar "dengesiz" olacaklarını vurguladı), ancak Chase, Final Fantasy 16 oyuncusu Ben Starr tarafından seslendirilen Dorian the Door'u hemen vurguladı . Stüdyo, oyun çıkana kadar periyodik olarak bir avuç karakteri açıklayacak ve Dorian fragmanın dışında kalan ilk karakter olacak.

Date Everything!'de Dorian the Door rolünde Ben Starr!

"O bir öğretici karakter ve evde 17 tane var. Hepsinin farklı konuşmaları var ve bana göre o sadece komik biri, katılmak istemiyor," diye cevapladı Chase. "O senin için orada, arkadaş olmak istiyor ve daha fazlası değil ve bulmaca şu, onu sana nasıl aşık edeceksin?"

Date Everything!'in Tasarımının İlk Çıkışına Kadar Geçen Uzun Yol​

Sassy Chaps, Date Everything!'in öncülünün oldukça saçma olduğunu biliyor, ancak amaçları aptal karakter setini insansı mobilyaların olabileceği kadar gerçek ve ete kemiğe bürünmüş hissettirmekti. 2022'den beri Date Everything!, Overcooked ve sayısız başka oyunun arkasındaki yayıncı olan Team 17 ile birlikte yapılıyor ve ne yaptıklarını bilen bir ekiple çalışmak büyük önem taşıyordu.

Daymond, "Team 17 ile ilk oyunumuz bu, dolayısıyla bağımsız oyunlarda uzmanlaşmış birini istiyorduk," diye vurguladı, "bizim gibi geliştiricilerle çalışma konusunda geçmişi ve deneyimi olan, bizimle başa çıkabilecek soyağacı ve sabrı olan biri."
Sassy Chap Games'in projeyi hayata geçirirken karşılaştığı en büyük sorun, Team 17'deki ekibe ek olarak yaklaşık 70 seslendirme sanatçısıyla birlikte sırrı onlarca kişi arasında saklamasının yanı sıra, Covid-19 salgınının eğlence sektöründe perde arkasında işlerin yapılış şeklini değiştirmesiydi.
Daymond, "Covid nedeniyle biraz diz çöktük, şahsen sunum yapmak konusunda ve insanlar genel olarak eğlence sektörüne yatırım yapmanın doğasını sorgulamaya başladı" dedi.

Ancak projenin, kavramsallaştırmadan yıllar sonra kamuoyuna açıklanana kadar gizli bir yapıda olması göz önüne alındığında, grubun oyunu geliştirme sürecinde karşılaştığı en büyük engellerden birinin de yol boyunca dışarıdan geri bildirim alamaması olduğunu söylediler. Daymond, "Altı yıl boyunca sessizce bir şey üzerinde çalışmak ve ardından iki yıl boyunca bunun iyi bir fikir olup olmadığını merak etmek çok korkutucu bir şey," dedi.

date-everything-promotional-image-with-the-game-s-logo-centered-and-multiple-romanceable-characters-featured-in-their-human-or-furniture-forms.png

Tanıtım için gergin olmalarına rağmen, fragman yayınlandığında insanların "anlamış" gibi görünmesinden memnunlar. Daymond, "Bunu çok büyük bir şekilde ortaya koyduk... ve bu kadar ezici bir şekilde, herkes anlıyor, bunun çok yüksek bir seviyede uygulanan saçma bir konsept olduğunu fark ediyorlar, bu insanlara sunmak ve şüphecilerin beklentilerini altüst etmek için sabırsızlanıyorum." dedi.

"Bu karakterlerin hepsine gerçek insanlarmış gibi davrandık ve dünyada tanışabileceğiniz, hayatınızı paylaşabileceğiniz ve macera yaşayabileceğiniz sekiz milyar kişi var," diye özetledi. "100'ünü nasıl yapacağımızı bulduk."
Date Everything!'in şu anda bir çıkış tarihi yok, ancak oyun hakkında daha fazla bilgi edinmek için önümüzdeki haftalarda Sassy Chap Games'in duyurularını takip etmeye devam edin .

Konuyu görüntüleyenler