Neler yeni

Elden Ring'de Kanlı Parmak Avcısı Yura'nın görevi nasıl tamamlanır?

admin 

Administrator
Administrator
Kurucu
Web sitesi
www.mistikoyun.com
Elden Ring oyunundan bir ekran görüntüsü

Kanlı Parmak Avcısı Yura, Elden Ring'in çok erken safhalarında bulacağınız bir NPC'dir . Oyundaki görev serisini nasıl tamamlayacağınız ve tüm ödüllere nasıl erişeceğiniz aşağıda açıklanmıştır.
Kanlı Parmak Avcısı Yura, adından da anlaşılacağı gibi, Arasındaki Topraklar'daki tüm Kanlı Parmak üyelerini avlamak ve onları yenmek gibi tek bir hedefe odaklanmıştır. Ayrıca Ejderha Tarikatı hakkında bilgi sahibidir ve onunla ilk karşılaştığınızda sizi Agheel Gölü'ndeki Uçan Ejderha Agheel hakkında uyaracaktır , hatta onun güvenli tavsiyesini göz ardı etmeyi seçerseniz size yardımcı olacaktır.
Görevi, Yura ile Lands Among'ın farklı yerlerinde buluşmanızı ve onun üç büyük Bloody Finger üyesini alt etmesine yardım etmenizi içeriyor. Oyunda bu görevi başarıyla tamamladığınızda birden fazla silah, bir Ash of War, güçlü bir Kristal Gözyaşı ve Nagakiba olarak bilinen güçlü bir Katana - onun kılıcı - ile ödüllendirileceksiniz.

Elden Ring: Kanlı Parmak Avcısı Yura görev serisi nasıl tamamlanır​

Kanlı Parmak Avcısı Yura'nın arayışı kolaydır ancak zaman alır. Görev serisini tamamlamak için yapmanız gereken tek şey:

Adım 1: Limgrave'de Yura ile konuşun​

Yura başlangıçta Limgrave'de bulunur.
Yura'yı ilk kez Agheel Gölü Güney Grace Bölgesi'nin solunda bir kemerin altında bulacaksınız. Onunla konuştuğunuzda sizi ejderha Uçan Ejderha Agheel hakkında uyaracaktır. İlk başta diyaloğunu tamamen tüketin.
Agheel'i yenmek isteğe bağlıdır ancak görev serisine devam etmek için farklı bir düşmanı yenmeniz gerekir.

Adım 2: Kanlı Parmak Nerijus'u yenin​

Kanlı Parmak Nerijus'un Konumu.
Yura ile konuştuktan sonra Agheel Gölü'ne doğru yola çıkın. Burada yukarıdaki resimde görüldüğü gibi gölün ötesine uzanan bir patika göreceksiniz. Eğer o yolu seçerseniz Nerijus sonuna doğru sizi istila edecektir.

Nerijus ortaya çıktığı anda onu yenebilirsin. Ancak Nerijus'un etrafında kısa bir süreliğine daireler çizerseniz Yura size yardımcı olmak için bir çağrı olarak gelecektir. Yura'yı çağırmak gerekli değil ama Nerijus'u yenmek şart.
Nerijus öldükten sonra Yura ile bir kez daha konuşun. Nerijus ile savaşmadan önce ejderhayı yendiyseniz Yura'yı istilaya uğradığınız patikanın hemen sonundaki mağarada bulacaksınız. Henüz Agheel'i yenemediyseniz, Yura'yı 1. Adım'dan itibaren kemerin altındaki orijinal konumunda bulabilirsiniz.
Nerijus'a karşı verdiğiniz bu mücadele sizi Reduvia hançeriyle ödüllendirecek.

3. Adım: Raya Lucaria Akademisi'ne gidin​

Raya Lucaria Akademisi'nde Yura'ya yardım et.
Bir sonraki adım Raya Lucaria Akademisi'ne gitmek. Buraya girmek istiyorsanız Göllerin Liurnia'sında özel bir Akademi Glintstone Anahtarı bulmanız gerekiyor. Bu anahtarı aldıktan sonra Raya Lucaria Akademisine girmek için kullanın.
Grace'in Ana Akademi Kapısı bölgesinde dinlenin ve önünüzdeki büyülü kapıdan geçin. İçinden geçtiğinizden ve onunla etkileşime girmediğinizden emin olun. Onunla etkileşime geçmek sizi farklı bir yere götürecektir.
İçinden geçtikten sonra yukarıdaki resimde gösterildiği gibi köprünün sonuna doğru ilerleyin, bir çağrı tabelası göreceksiniz. Bu işarete dokunduğunuzda Yura'nın Kanlı Parmak Kuzgundağı Suikastçısıyla savaşacağı bir dünyaya gireceksiniz. Yura'nın düşmanı yenmesine yardım edin, böylece dünyanıza geri döneceksiniz.

Çağrı işaretiyle etkileşime girdiğiniz köprüde duracak olan Yura ile bir kez daha konuşun. Ayrıca Yura'ya yardım ettiğiniz için ödül olarak bir Rune Arc, Furicalling Finger Remedy, Ash of War: Raptor of Mists ve Smithing Stone 5 alacaksınız.

Adım 4: Altus Yaylası'na Seyahat​

Altus Platosu'na Dectus'un Büyük Asansörü aracılığıyla erişilebilir.
Bir sonraki adımınız Altus Yaylası'na doğru yol almak. Bunu yapabilmek için öncelikle Dectus Madalyonunu ele geçirmeniz gerekiyor. Madalyonun yarısı Limgrave'deki Fort Haight'ta, ikinci kısmı ise Caelid'deki Fort Faroth'ta bulunabilir.
Düşmanlar oldukça basit olduğundan Forth Haight'takini yakalamak kolaydır. Ancak Faroth Kalesi'ndeki durum zorlu olacak. Fort Faroth'un ana girişinden sola dönün, düz koşun, merdivenlere çarpın ve yukarı tırmanın. Dectus Madalyonunun Sağ Yarısını sandıkta bulacaksınız. Faroth Kalesi'ndeki tüm düşmanları sanki düşük seviyedeymişsiniz gibi atlayın, size tek atış yapacaklar.

Her iki parçaya da sahip olduğunuzda, Raya Lucaria Akademisi Lütuf Ana Kapısı Bölgesi yakınındaki büyülü kapıyla etkileşime geçin. Dectus'un Büyük Asansörüne ulaşana kadar ilerleyin ve madalyonu kaldırın. Bir ara sahne oynayacak ve artık Altus Platosu'ndasınız.

Adım 5: İkinci Marika Kilisesi'ne ulaşın​

İkinci Marika Kilisesi Altus Yaylası'nda yer almaktadır.
Altus Yaylası'na ulaştığınızda, Grace'in Altus Otoyol Kavşağı alanını bulana kadar düz ilerleyin. Grace'in bu bölgesi, Dectus'un Büyük Asansörü çıkışının kuzeydoğusundadır. Önünüzde gördüğünüz ana yolu takip etmeniz yeterli; Grace'in yeri kaçırılmayacak bir yer olacaktır.
Bu Lütuf Yeri'nden kuzeybatıya doğru ilerleyin ve İkinci Marika Kilisesi'ne ulaşacaksınız.

Adım 6: Yura ile konuş ve Eleonora'yı yen​

Eleonora'yı yen ve Yura'nın dileğini tamamla
İkinci Marika Kilisesi'ne ulaştığınızda Yura'nın yenilmiş halde yerde yattığını göreceksiniz. Onunla konuştuktan sonra ölecek ve Nagakiba'yı bırakacak.
Bu arada, Yura'nın yenmek için yola çıktığı asıl düşman olan Eleonora, Menekşe Kanlı Parmak tarafından istila edileceksiniz. Ona karşı savaştığınızda Eleonora'nın Sırık Kılıcı ve Arındırıcı Kristal Gözyaşı ile ödüllendirileceksiniz. Bu Kristal Gözyaşı , Kan Lordu Mogh'a karşı mücadelede işe yarayacak .

Adım 7: Devlerin Dağ Zirvelerine Ulaşın​

FROMYAZILIMYura görev serisine devam etmek için Devlerin Zirvelerine ulaşın
Bir sonraki adımınız Devlerin Dağ Zirvelerine ulaşmak. Bunu yapabilmek için Omen Kralı Morgott'u yenmeniz gerekiyor . Bu bossu Kraliyet Başkenti Leyndell'deki Elden Tahtı'nın hemen dışında bulabilirsiniz. Yenildikten sonra Melina sana Rold Madalyonunu verecek.

Devlerin Dağlarının Zirvelerine ulaşmak için Grand Lift of Rold'a gitmeniz ve madalyonu kaldırmanız gerekiyor. Grand Lift of Rold'a giderken A Black Blade Kindred tarafından pusuya düşürüleceğinize dikkat edin. Yeterince güçlüyseniz onu yenebilirsiniz veya onu atlayıp Rold'un Büyük Asansörü Grace'in bulunduğu yere vurabilirsiniz.

Adım 8: Shabriri ile konuşun​

Shabriri ile tanışmak Yura'nın görev serisinin son kısmıdır
Devlerin Dağlarının Tepelerine ulaştığınızda, Yura'yı Zamor Harabeleri'nin Grace bölgesinin yakınında dururken bulacaksınız. Ancak bu, Shabriri'nin onu devraldığı için sadece Yura'nın cesedidir. Onunla konuştuğunuzda sizi Çılgın Alevi ve Üç Parmağı kabul etmeye itecektir.

Burada ona saldırmaya başlayabilirsiniz, bu da Shabriri'yi agresif hale getirecektir. Shabriri'yi yenmek sizi Yura'nın tam zırh setiyle ödüllendirecek. Eğer Shabriri'nin isteğini kabul edip Üç Parmak Çılgın Alev görevine giderseniz Yura'nın setini aynı yerde yerde bulacaksınız.

Konuyu görüntüleyenler