Neler yeni

First Descendant topluluğu, görev ödüllerini sömüren AFK oyuncularını sert bir dille eleştiriyor

admin 

Administrator
Administrator
Kurucu
Web sitesi
www.mistikoyun.com
ilk torun afk

Oyuncuların AFK olmasından ve görev deneyimlerini sömürmesinden bıkmış olan The First Descendant topluluğu, Nexon'un bazı oyuncuların diğerlerini istismar etmesini engelleyecek önlemler almasını istiyor.
Warframe gibi oyunlar, görev sırasında hiçbir şey yapmayan, ancak diğer kullanıcıların sıkı çalışmasının karşılığını almaya çalışan AFK oyuncularla uzun süredir uğraşıyor.
The First Descendant, bu tür davranışlarla boğuşan son çevrimiçi nişancı oyunudur ve yeni topluluğu artık bundan bıkmış durumdadır.
Reddit kullanıcısı Arcticz_114, görevler sırasında kendisini takip eden ve "hedef tamamlanmasına 5 saniye kala" hiçbir katkıda bulunmayan birini eleştirdiği bir gönderide bundan bahsetti. Görevler sona ererken, diğer kullanıcı ödülleri kazandığından emin olmak için bir düşmana hasar veriyordu.

Başka bir Reddit kullanıcısı da benzer şikayetlerini başka bir yerde paylaşarak Nexon Games'in oylamayla atma seçeneği eklemesini talep etti.

First Descendant oyuncusu şöyle açıkladı: "Başlangıçta oy atma işlemine karşıydım çünkü kolayca kötüye kullanılabilir ve genellikle sağlam bir AFK atma sistemi işe yarar. Ancak tüm gün Blair bileşenleri için çiftçilik yaptıktan sonra... fikrimi değiştirdim. Oy atma seçeneği yapın çünkü bu kadar çok AFK sülük var."

Diğer forumlardaki kullanıcılar da oy-atma sistemini savunurken , birçoğu bunun çok ileri bir adım olduğunu düşünüyor çünkü bu sistem bir kişinin başka birinin karakter seçimini beğenmemesi gibi önemsiz nedenlerle bile kullanılabiliyor.

Bir kişi, kullanıcıların AFK oyuncuları işaretlemesine ve esasen onlara bir uyarı vermesine izin verecek bir çözüm önerdi. Belirli bir süre sonra hareket etmezlerse, oyun onları atıyor.

Warframe'in ayrıca oyuncuların The First Descendant'a faydalı olacağını düşündükleri bir AFK sistemi de var; çünkü bu sistem, görevler sırasında uzun süre hareketsiz kalan oyuncuları ödüllendirmiyor.

Nexon, AFK istismarlarını önlemek için önlem alıp almayacağına dair bir açıklama yapmadı .

Konuyu görüntüleyenler