Neler yeni

Florida Joker', GTA 6'daki "benzerliğini" kullandığı için Rockstar'dan milyonlar talep ediyor

admin 

Administrator
Administrator
Kurucu
Web sitesi
www.mistikoyun.com
florida-joker-gta-6-trailer.jpg

Gerçek hayatta 'Florida Joker' olarak bilinen Lawrence Sullivan, GTA 6 fragmanında kendi "benzerliğini" kullandığı için Rockstar'dan milyonlarca dolar talep ediyor.

Serinin son girişinden bu yana geçen on yılın ardından, 4 Aralık'ta oyuncular nihayet Grand Theft Auto serisinin bir sonraki bölümüne uzun zamandır beklenen ilk bakışını elde etti .

GTA 6 fragmanı , internete sızdırılmasının ardından Rockstar'ı internet kaos içindeyken resmi olarak yayınlamaya zorladıktan sonra planlanandan önce yayınlandı . Hayranlar fragmanı kare kare analiz etti ve geçmiş GTA oyunlarına göndermeler, gerçek hayattaki önemli noktalar, memler ve daha fazlası gibi birçok paskalya yumurtasına dikkat çekti .

GTA 6 fragmanının bir kısmı, 2022'de gizli taşıma suçu nedeniyle tutuklama emri nedeniyle tutuklanan kötü şöhretli suçlu 'Florida Joker'e gönderme yapıyor gibi görünüyor. Adamın yüz dövmelerini gösteren sabıka fotoğrafı kötü şöhretli DC Comics kötü adamına benzediğinden, olay sosyal medyada hızla yayıldı.

Florida Joker, Rockstar Games'ten milyonlar istiyor​

Hızla asıl adı Lawrence Sullivan olan 'Florida Joker', kendisinden ilham aldıklarını iddia ederek Rockstar geliştiricilerine seslendi . Durum hakkında "GTA, konuşmamız lazım" dedi. Şimdi, 8 Aralık'ta Sullivan tekrar tepki gösterdi ve Rockstar'ın "benzerliğini" kullandığı için kendisine ödeme yapmasını talep etti.

Bir TikTok gönderisinde "Herkes halüsinasyon gördüğümü, GTA 6'daki şakacı olmadığımı söylüyor, senin lanet olası külçelerin dışındasın" dedi . "O benim. İlham aldıkları kişi bu. Bunu görüyorsun?"

Sullivan, "kendisinin" oyun içi versiyonu ile internette viral olan sabıka fotoğrafının yan yana karşılaştırmasını gösterdi. "O benim. GTA, konuşmamız lazım.”

Şöyle ekledi: “Ya da vermeyin, siz bana bir veya iki milyon verin. Ee n'aber? Selam bana GTA, Rockstar Entertainment, Rockstar Games. Rockstar kuruluşu. Florida Joker'de bu yok. Hepiniz benim benzerliğimi aldınız. Hepiniz benim hayatımı aldınız.”

GTA 6'nın ortamı hakkında pek bir şey bilinmese de , oyunun kurgusal Leonida eyaletinde geçtiğini ve belli ki Florida'da bir oyun olduğunu biliyoruz.

Bununla birlikte, Florida Jokeri oyunun bir parçası gibi görünmekten memnun olmasa da, bazıları en hafif tabirle şaşkınlığa uğradı; bir hayran, GTA 6 fragmanında "ikizi"ni gördüklerinde buna inanamadı .

Konuyu görüntüleyenler