Neler yeni

GameLoop 64-bit ve 32-bit, Nasıl Seçilir?

admin 

Administrator
Administrator
Kurucu
Web sitesi
www.mistikoyun.com
Mobil oyunların hayranıysanız, PC için dünyanın en popüler Android emülatörü GameLoop'u duymuş olabilirsiniz. GameLoop, en sevdiğiniz Android oyunlarını bilgisayarınızda yüksek performans ve uyumlulukla oynamanıza olanak tanır. Peki GameLoop'un iki sürümü olduğunu biliyor muydunuz: 64 bit ve 32 bit? Aralarındaki farklar nelerdir ve hangisini seçmelisiniz?

PC oyunları için popüler Android emülatörü GameLoop, yakın zamanda 32 bit sürümle uyumlu olmayan daha fazla oyunu desteklemek için 64 bit istemcisini piyasaya sürdü. GameLoop'un 64 bit sürümü, piyasadaki mevcut ve gelecek oyunlar için daha iyi uyumluluk ve performans sunmak üzere tasarlanmıştır.

dbbd5bc9ce7c66baddc60fec2c7ab1b4.png

GameLoop 64 bit ve 32 bit nedir?​

aynı Android emülatörünün iki farklı sürümüdür. Aralarındaki temel fark, emülatörün bilgisayarınızda nasıl çalıştığını etkileyen mimarisidir. GameLoop'un 64 bit sürümü, 64 bit mimariyi kullanır; bu, 32 bit sürümden daha fazla belleğe erişebileceği ve daha hızlı performans gösterebileceği anlamına gelir. GameLoop'un 32 bit sürümü 32 bit mimariyi kullanıyor, bu da 64 bit sürüme göre daha az belleğe ve hıza sahip olduğu anlamına geliyor.

Her sürümün avantajlarından bazıları şunlardır:

GameLoop'un 64 bit sürümünü kullanmanın avantajları:

- Geliştirilmiş performans: 64 bit sürüm daha fazla belleğe erişebilir ve verileri daha hızlı işleyebilir; bu da performansın artmasını ve uygulama başlatma sürelerinin daha hızlı olmasını sağlayabilir.

- Geliştirilmiş uyumluluk: 64 bit sürüm, gelişmiş mimari sayesinde daha fazla oyunu destekleyebilir ve bu da desteklenen oyunlardan oluşan büyük bir kitaplığa yol açar.

- Daha yeni donanımlarla uyumluluk: 64 bit sürümü, 64 bit mimari gerektiren daha yeni işlemciler ve donanımlarla uyumludur.

GameLoop'un 32 bit sürümünü kullanmanın avantajları:

- Düşük seviye cihaz desteği: 32 bit sürüm, çok çeşitli uygulama ve donanımlarla uyumludur, bu da onu daha eski veya daha az güçlü cihazlara sahip kullanıcılar için daha erişilebilir hale getirir.

- Düşük kaynak gereksinimi: 32 bit sürüm daha az işlem gücü ve bellek gerektirir; bu da Windows işletim sistemi ve diğer uygulamalar için daha fazla alan sağlayabilir.

e026fb08f79669668585e596e72f8305.jpeg

GameLoop'un neden iki versiyonu var?​

GameLoop'un iki sürümü vardır çünkü farklı bilgisayarlar farklı işletim sistemlerine ve donanım özelliklerine sahiptir. Bazı bilgisayarlarda hem 64 bit hem de 32 bit uygulamaları çalıştırabilen 64 bit işletim sistemi bulunur. Bazı bilgisayarlarda yalnızca 32 bit uygulamaları çalıştırabilen 32 bit işletim sistemi bulunur. Bu nedenle GameLoop, farklı kullanıcıların ihtiyaçlarını karşılamak için her iki sürümü de sunar.

Bilgisayarınızın 64 bit mi yoksa 32 bit mi olduğunu nasıl kontrol edebilirsiniz?​

Bilgisayarınızın 64 bit mi yoksa 32 bit mi olduğunu kontrol etmek için şu adımları takip edebilirsiniz:

• Windows 10'da Ayarlar > Sistem > Hakkında'ya gidin ve Sistem türünü arayın.
  • Windows 8.1'de Bilgisayar ayarları > Bilgisayar ve cihazlar > Bilgisayar bilgileri'ne gidin ve Sistem türünü arayın.
  • Windows 7'de Başlat > Denetim Masası > Sistem ve Güvenlik > Sistem'e gidin ve Sistem türünü arayın.
Sistem türünüz 64 bit işletim sistemi ise bilgisayarınız 64 bittir. Sistem türünüz 32 bit işletim sistemi ise bilgisayarınız 32 bittir.

GameLoop'un hangi sürümünü seçmelisiniz?​

Cevap bilgisayarınızın sistem türüne ve oyun tercihlerinize bağlıdır. Seçim yapmanıza yardımcı olacak bazı genel kurallar şunlardır:

• Bilgisayarınız 64 bit ise ve PUBG MOBILE , Call of Duty: Mobile veya Genshin Impact gibi daha fazla bellek ve hız gerektiren üst düzey oyunlar oynamak istiyorsanız GameLoop 64 bit’i seçmelisiniz.
  • Bilgisayarınız 64 bit ise ancak Among Us , Subway Surfers veya Candy Crush Saga gibi fazla bellek ve hız gerektirmeyen düşük kaliteli oyunlar oynamak istiyorsanız GameLoop 64-bit veya GameLoop 32'yi seçebilirsiniz. -biraz.
  • Bilgisayarınız 32 bit ise yalnızca GameLoop 32 bit'i seçebilirsiniz.

GameLoop nasıl indirilir ve kurulur?​

GameLoop 64 bit sürümünü veya 32 bit sürümünü indirmek istiyorsanız GameLoop resmi web sitesini ziyaret edebilir ve aşağıda gösterildiği gibi indirme düğmesine tıklayabilirsiniz.

bc6f618781c5e316a98a0a5c5be0981e.png

GameLoop'u indirip yüklemek için şu adımları takip edebilirsiniz:

• GameLoop'un resmi web sitesine gidin ve İndir düğmesine tıklayın.
  • GameLoop'un PC'nize uygun sürümünü seçin (64 bit veya 32 bit) ve tekrar İndir düğmesine tıklayın.
  • İndirme işleminin bitmesini bekleyin ve yükleyici dosyasını çalıştırın.
  • Kurulum işlemini tamamlamak için ekrandaki talimatları izleyin.
  • GameLoop'u başlatın ve bilgisayarınızda Android oyunları oynamanın keyfini çıkarın.
, bilgisayarınızda mobil oyunları kolaylıkla oynamanıza olanak tanıyan harika bir Android emülatörüdür. Bilgisayarınızın sistem türüne ve oyun tercihlerinize bağlı olarak GameLoop 64-bit ve GameLoop 32-bit arasında seçim yapabilirsiniz. Gördüğünüz gibi GameLoop'un her iki versiyonunun da kendine göre avantajları ve dezavantajları var. İhtiyaçlarınıza uygun olanı seçebilir ve en sevdiğiniz Android oyunlarının keyfini PC'de çıkarabilirsiniz.

Konuyu görüntüleyenler