Neler yeni

Gta 5 fivem sunucularına nasıl katılırım !!

Deaklon 

Administrator
Administrator
Yeni Üye
Ticaret
1 (100%)
default.webp

GTA 5'in modlanmış bir çok oyunculu versiyonu olan FiveM'e katılmak için aşağıdaki adımları izleyebilirsiniz. FiveM, oyuncuların özelleştirilmiş sunucularda oynamasına olanak tanır ve çeşitli rol yapma, yarış ve diğer oyun modlarını sunar.

Adım 1: GTA V'i Satın Alın ve Kurun​

FiveM'i kullanmak için orijinal bir GTA V kopyasına sahip olmanız gerekmektedir. Bu kopya Steam, Epic Games Store veya Rockstar Launcher üzerinden satın alınmış olabilir.

Adım 2: FiveM İstemcisini İndirin ve Kurun​

1. FiveM Web Sitesine Gidin:
  2. FiveM İstemcisini İndirin:
    • Web sitesinde "DOWNLOAD CLIENT" butonuna tıklayın ve FiveM istemcisini indirin.
  3. FiveM İstemcisini Kurun:
    • İndirdiğiniz kurulum dosyasını çalıştırın ve ekrandaki talimatları izleyerek kurulumu tamamlayın.

Adım 3: GTA V Dosyalarınızı Doğrulayın​

FiveM, GTA V oyun dosyalarınızın orijinal ve bozulmamış olduğundan emin olmalıdır. Bu nedenle, Steam, Epic Games Store veya Rockstar Launcher üzerinden GTA V dosyalarınızı doğrulayın.

• Steam Üzerinden Doğrulama:
    1. Steam'i açın ve Kütüphanenize gidin.
    2. Grand Theft Auto V'e sağ tıklayın ve "Özellikler"i seçin.
    3. "Yerel Dosyalar" sekmesine gidin ve "Oyun Dosyalarının Bütünlüğünü Doğrula" butonuna tıklayın.
  • Epic Games Store Üzerinden Doğrulama:
    1. Epic Games Launcher'ı açın ve Kütüphanenize gidin.
    2. Grand Theft Auto V'in yanındaki üç noktaya tıklayın ve "Doğrula"yı seçin.
  • Rockstar Launcher Üzerinden Doğrulama:
    1. Rockstar Games Launcher'ı açın ve Oyunlar sekmesine gidin.
    2. Grand Theft Auto V'in üzerine tıklayın ve "Doğrula" butonuna tıklayın.

Adım 4: FiveM'i Başlatın ve Ayarları Yapın​

1. FiveM'i Başlatın:
    • Kurulum tamamlandıktan sonra masaüstünüzde oluşturulan FiveM simgesine çift tıklayarak FiveM'i başlatın.
  2. GTA V Kopyanızı Onaylayın:
    • İlk başlatmada, FiveM GTA V kopyanızı bulacak ve doğrulayacaktır. Bu işlem otomatik olarak yapılır.
  3. FiveM Hesabı Oluşturun (Opsiyonel):
    • FiveM platformunda bir hesap oluşturmak, arkadaşlarınızı eklemenize ve bazı özel sunuculara katılmanıza yardımcı olabilir. FiveM'i açtığınızda ekrandaki talimatları izleyerek bir hesap oluşturabilirsiniz.

Adım 5: Sunucuya Katılın​

1. Sunucu Listesine Göz Atın:
    • FiveM açıldığında, ana ekranda "Servers" (Sunucular) sekmesine tıklayarak mevcut sunuculara göz atabilirsiniz.
  2. Sunucu Seçimi:
    • Oynamak istediğiniz sunucuyu seçin. Sunucular genellikle rol yapma (RP), yarış, deathmatch ve diğer oyun modları sunar.
  3. Sunucuya Bağlanın:
    • Seçtiğiniz sunucunun üzerine tıklayın ve "Connect" (Bağlan) butonuna tıklayın.

Adım 6: Sunucu Kuralları ve Ayarları​

1. Kuralları ve Gereksinimleri Kontrol Edin:
    • Her sunucunun kendi kuralları ve gereksinimleri olabilir. Sunucuya katılmadan önce bu kuralları ve gereksinimleri okumanız önemlidir.
  2. Sesli Sohbet ve Diğer Ayarları Yapın:
    • Birçok RP sunucusu sesli sohbet kullanır. Mikrofonunuzu ve ses ayarlarınızı yapılandırdığınızdan emin olun.
Artık FiveM'e katılmaya hazırsınız! FiveM topluluğunun tadını çıkarın ve GTA V deneyiminizi daha da özelleştirilmiş bir şekilde yaşayın.

Konuyu görüntüleyenler