Neler yeni

Half-Life: Modlar Nasıl Kurulur

WolfzillAA 

Administrator
Administrator
Yeni Üye
Kurucu
Oyuncular, Half-Life için , oyun için tamamen yayınlanmış ve geliştirme aşamasında olan binlerce modun yer aldığı ModDB gibi popüler web sitelerinde çok sayıda mod bulabilirler . daha eski bir oyun olduğundan bazı modlar güncelliğini kaybetmiş olabilir. Bu nedenle oyuncuların, modun kendi işletim sistemi ve Half-Life sürümüyle uyumlu olup olmadığını her zaman kontrol etmeleri önerilir .

Oyuncular istenen modu indirdikten sonra onu yükleyebilirler. Modu doğru bir şekilde kurmak için modun web sitesinde belirtilen adımları izlemeleri gerekir. Mod sıkıştırılmış bir dosyadaysa, oyuncuların onu açması ve dosyaları çıkartması gerekecektir.

Daha sonra mod dosyalarını işletim sistemlerine bağlı olarak aşağıdaki dizinlerden herhangi birindeki bir klasöre taşımaları gerekir.
  • Windows: Program Dosyaları/Steam/SteamApps/common/Half-Life/
  • iOS: Kullanıcılar/Kullanıcı adı/Kütüphane/ApplicationSupport/Steam/SteamApps/common/Half-Life/
  • Penguin İşletim Sistemi: ~/.local/share/Steam/SteamApps/common/Half-Life
Oyuncular, modun kurulum sihirbazı açıldığında görünecek dizine herhangi bir mod kurmadan önce oyunu en az bir kez çalıştırabilirler.
Mod dosyalarını Half-Life dizini içindeki kendi klasörlerine yükledikten sonra oyuncuların Steam'i yeniden başlatmaları gerekir. Steam yeniden başlatıldığında oyuncular modu oyun kütüphanelerinde görebilecekler.

Herhangi bir modu kaldırmak için oyuncuların doğrudan Half-Life dizinine gitmeleri ve mod dosyasını içeren klasörü silmeleri gerekir. Daha sonra Steam'i yeniden başlatmanız yeterlidir; mod artık oyun kütüphanesinde görünmeyecektir.

En Popüler Half-Life Modları​

Half-Life oyunu için en popüler modlardan bazıları aşağıda listelenmiştir.

• Sven İşbirliği
  • Tehlikeli Rota 2
  • Doğal seçilim
  • Uzmanlar
  • Ateşli silahlar
  • Aksiyon Yarı Ömrü
  • Dünyanın Özel Kuvvetleri
  • Yarı Ömür İndüksiyonu
  • Çatlak Hayatı

Konuyu görüntüleyenler