Neler yeni

Anime Jujutsu Kaisen hayranlarının inanmamasına neden olan büyük bir hata yaptı

Anime

admin 

Administrator
Administrator
Kurucu
Web sitesi
www.mistikoyun.com
Jujutsu Kaisen Sezon 2 hayranlarından Gojo'nun bir görüntüsü

Jujutsu Kaisen mangası, hayranların inanmamasına neden olan bir hata yaptı ve bu, büyüyen bir dizi hatanın sonuncusu.
Jujutsu Kaisen hayranları genellikle karakterler ve hikayenin belirli bölümleri konusunda ikiye ayrılıyor. Ancak hepsinin hemfikir olduğu bir şey varsa o da manganın birkaç yıl önceki çeviri hatalarıdır. Önceki çevirmen yasal sorunlar nedeniyle işten çıkarıldı ve yerine geçen çevirmen çoğu zaman hayranlardan nefret alıyor.
Sadece birkaç hafta önce, “ Kötü niyetli Tapınağın Uyarlanması ” tartışması fandomu darmadağın etti. Ancak bu seferki gaf öncekinden çok daha kötü. Jujutsu Kaisen Bölüm 256, hikayede önemli bir dönüm noktası olan Yuji Itadori'nin uyanışını konu alıyor.

Bölüm Gojo'nun Black Flash'ın temellerini açıklamasıyla başlıyor. Ancak hata ilk cümlede var. Resmi çeviride Gojo şöyle diyor: “Black Flash'ı neden kullanamadığımı açıklamama gerçekten ihtiyacınız var mı? Sizin için durumu özetlemek gerekirse Altı Göz sayesinde oldu.”

Modern çağın en güçlü büyücüsü olan Gojo, yalnızca Black Flash'ı kullanmakla kalmıyor, aynı zamanda Yuji 256. Bölümde onu geçmeden önce bunu en yüksek sayıda kullanma rekoruna sahip. Twitter kullanıcısı Lightning (aynı zamanda 236. Bölümün çevirisini de yaptı) şunları paylaştı: Hayranların bağlamı anlamalarına yardımcı olmak için kendi çevirileri.

Düzeltme şu şekildedir: “Neden komut üzerine Siyah Flaş vuramıyorum? Burada sana bunu benim yapabileceğimi düşündüren şeyin ne olduğunu düşünüyorum ama bunun cevabının Altı Gözüm sayesinde olduğunu biliyorum."

Hayranlar anlatıdaki büyük farka inanamadılar. Bir hayran şu yorumu yaptı: "Bu şimdiye kadar gördüğüm en kötü çeviri, lütfen bu kadar şikayetten sonra değiştiremez misin?"

Bir diğeri şunları söyledi: “Bu noktada konu John Werry'nin hikayesi. Gege'nin bununla hiçbir ilgisi yok."

Bir başkası , "Korkunç çeviriler yüzünden muhteşem bölüm bir kez daha mahvoldu" yorumunu yaptı . Bir hayran şunu paylaştı: "Atp, Japoncayı kendi başımıza öğrenmemiz daha iyi."

Viz daha önce sadece fandomun çok fazla olumsuz ilgisini çeken çok az sayıda hatayı düzeltti. Bu nedenle bu bölümün gelecekte düzeltilip düzeltilmeyeceği belli değil.

Konuyu görüntüleyenler