Neler yeni

Anime Jujutsu Kaisen: Satoru Gojo'nun en iyi 12 sözü sıralandı

Anime

admin 

Administrator
Administrator
Kurucu
Web sitesi
www.mistikoyun.com
Jujutsu Kaisen Gege'nin Shibuya fragmanından Gojo'nun bir görüntüsü

Jujutsu Kaisen'in en popüler karakteri Satoru Gojo, dizide birçok düşündürücü açıklamalarda bulundu. İşte onun en iyi 12 sözünün bir listesi.
Jujutsu Kaisen'in en sevilen karakteri Satoru Gojo, her zaman neşeli ve eksantrik bir eğitmen olarak karşımıza çıkıyor. Ancak onu tanıdıkça karakterinin derinliğini daha iyi anlıyoruz.
Gojo birkaç kelimeyle anlatılması zor bir karakter. Güçleri konusunda kibirlidir ama aynı zamanda ihtiyacı olanlara yardım edecek kadar da naziktir. Kusurlu kişiliğinin farkında olmasına rağmen öğretmen oldu. Ama hiçbir şey onun ne kadar sevimli olduğu gerçeğini değiştiremez. Aynı zamanda dizinin en popüler karakteridir.

Satoru Gojo genellikle aptal ve abartılı biri olsa da ara sıra inanılmaz derecede düşündürücü ifadeler kullanıyor. Ondan en iyi 12 alıntıyı listeledik. Uyarı: 2, 3 ve 7. alıntılar mangadan spoiler içermektedir!

12. “İyi olacak. Sonuçta zayıfsın."​

1. Sezon 7. Bölüm

Jujutsu Kaisen'de Gojo'nun Jogo'yu zayıf olarak adlandırdığı görüntü

Gojo'dan başka hiç kimsenin Jogo gibi bir lanete zayıf demeye cesareti yoktur. Sukuna'nın yedi veya sekiz parmağına eşit güce sahip olması, Jogo'nun var olan en güçlü lanetlerden biri olduğunu kanıtlar. Ancak Gojo onu çok kolay mağlup etti ve bu da Jogo'nun gururunu incitti.

Ancak Satoru Gojo'nun bu alıntısının en iyi yanı kibirli ya da alaycı olmaması, sadece gerçekleri ifade etmesidir. Altı Göz'ün sahibi kadar dindar birinin karşısında Jogo hiç şüphesiz son derece zayıf görünecektir.

11. “Her zaman öğrencilerime önem veren iyi bir adam oldum.”​

1. Sezon 5. Bölüm

Jujutsu Kaisen animesinden bir kare

Satoru Gojo neredeyse hiçbir zaman gerçek duygularını ifade etmez, bu nedenle bir şeye kızması nadirdir. Ancak Yuji üst düzey yetkililerin planları sayesinde ölünce Gojo herkesi öldürmek istediğini söyleyecek kadar sinirlenir. Liseden beri arkadaşı olan Shoko, Yuji'ye karşı zaafının olduğunu kolayca anlar.

Ancak Gojo, hem öğrencilerine değer verdiğini hem de kendisine iltifat ettiğini söylüyor. Gojo, karşılığında öğrencilerinin güçlenmesini istediği için öğrencileri özverili bir şekilde yetiştirmiyor. Ama onların refahını her zaman ön planda tuttuğu için bu ifade bir bakıma da doğrudur. Dolayısıyla Gojo'nun tek bir basit ifadesi onun ikiliğini ifade etmek için yeterlidir.

10. "O çöp Jujutsu dünyasını sıfırlamak istiyorum."​

1. Sezon 6. Bölüm

Gojo'nun Jujutsu Kaisen'deki öğrencilerinin görüntüsü

Jujutsu Kaisen, Gojo'nun rüyasını hikayenin oldukça erken safhalarında ortaya koyuyor, ancak bunun derinliğini yalnızca geçmişe dönüş bölümünde öğreniyoruz. Gojo, Jujutsu dünyasının temelinin ne kadar çürük olduğunu biliyor, ancak sadece üst kademedekileri öldürmek sorunu çözmeyecek. Bu nedenle, en güçlü büyücü olmasına rağmen, güvenilir müttefikler toplayarak bir devrim gerçekleştirmek için hiyerarşinin en altında çalışır.

Ve bu müttefikler ancak eğitim yoluyla bulunabilir. Gojo kusurlu kişiliğinin farkındadır ve bu durum onu öğretmen olmaya uygun hale getirmez. Ancak yine de dünyayı doğru yola sokmak için elinden gelen her şeyi yapıyor.

9. "Kazanmak için ölmek ve kazanmak için ölümü göze almak... tamamen farklıdır."​

1. Sezon 23. Bölüm

Jujutsu Kaisen'den Satoru Gojo'nun bir görüntüsü

Bu sahne, Megumi'nin özel dereceli lanetli bir rahimle savaştığı bir geçmişe dönüşte ortaya çıkıyor. Özellikle genç büyücünün Gojo'dan daha fazla eğitim talep etmesi nadir görülen bir durumdur, bu nedenle Gojo bu isteği memnuniyetle yerine getirir. Gojo öğrencilerine genellikle çocuk muamelesi yapar ama aynı zamanda onları gerçekçi bir şekilde en kötü duruma da hazırlar.

Fiziksel güç sırasında geri durmaz ve öğrencilerinin güçlü ve zayıf yönlerini avucunun içi gibi bilir. Gojo, Megumi'nin zor durumlarda kozuna (Mahoraga) çok güvendiğinin farkında olduğundan genç büyücüye, hayatını feda ederek kazanmaya çalışmaktan vazgeçmesini önerir.

8. "Belki benim için iyi bir gece ama senin uyanma vaktin geldi."​

2. Sezon 10. Bölüm

Jujutsu Kaisen Satoru Gojo mühürlendi

Satoru Gojo, Shibuya yayında mühürlendi, ancak gerçekleşmeden hemen önce büyük bir olay örgüsü görüyoruz. Başka birinin Geto'nun vücudunu işgal ettiği ve tekniğini kötülük için kullandığı ortaya çıktı. Gojo bunu gördükten sonra tamamen yıkılır.

O da düşmanın tuzağına düşer ama mühürlenmeden önce Geto ile iletişim kurmayı unutmaz. Gojo ayrıca şöyle diyor: "Kendini bu şekilde alıştırmaya nasıl izin verirsin Suguru?" Ölmüş olmasına rağmen Geto'nun bilinci, elini boynunu tutmaya zorladı. Animede çok güçlü görünüyordu ama Geto'nun ruhunun umutsuz bir girişiminden başka bir şey değildi.

7. “Sırtımı okşayanlar arasında olsaydın belki tatmin olurdum.”​

Bölüm 236

Jujutsu Kaisen Bölüm 236

Gojo'nun hayattaki en büyük pişmanlığı en yakın arkadaşı Geto'yu kurtaramamaktı. Hayatta farklı yollar seçmelerine rağmen ikisi hala birbirlerine değer veriyordu. Gojo'nun en yakın arkadaşını öldürmeye zorlanması muhtemelen yapması gereken en zor şeydi. Yine de Geto bunu yüzünde hüzünlü bir gülümsemeyle karşıladı.

Yine de Gojo'nun öldükten sonra gördüğü ilk kişi Geto'dur. Dünyayı pişmanlık duymadan bırakmaktan bahsederken yüreğini önüne döktü. Sukuna ile dövüşürken eğlenmişti ama sadece Geto'nun dövüşten önce sırtını sıvazlayanlar arasında olmasını diliyordu (Bölüm 222). Bu basit alıntı, ölümde bile yanında taşıdığı, ömür boyu süren pişmanlığı ifade ediyor.

6. “Hiç kimsenin gençliği gençlerin elinden almasına izin verilmez.”​

Jujutsu Kaisen 0 & Sezon 1 Bölüm 6

Jujutsu Kaisen'in ön filminden bir kare

Satoru Gojo asla gençlerin yalnız yaşayıp acı çekmesini istemez. Lise yıllarında en yakın arkadaşının korkunç bir ihanetine uğramıştır. Her zaman pişman olduğu Riko Amanai'yi de koruyamadı. Gojo'nun hayatı o zamandan beri asla aynı olmadı ve kendini hep yalnız hissetti.

Elbette aynı kaderin sevgili öğrencilerinin başına da gelmesini asla istemezdi. Yuta'nın iyiliği için büyüklerle tartıştıktan sonra filmde bu alıntıyı söylüyor. Gojo, 1. Sezonda Yuji'nin Kardeş Okul Değişim Etkinliğine katılmasını istediğinde benzer bir şey söylüyor. Yuji üst kademelerin hedefi olabilir ama bu Gojo'yu çocuğun hayatının en güzel yıllarını geçirmesine izin vermekten alıkoyamaz.

5. "Bu benim kişisel teorim ama aşktan daha çarpık bir lanet yoktur."​

Jujutsu Kaisen 0

Jujutsu Kaisen'den Gojo ve Yuta'dan bir kare

Yuta her zaman Rika'nın öldükten sonra onu lanetlediğine inanıyordu ama gerçek tam tersi çıktı. Gojo'nun aşkla ilgili açıklaması kafa karıştırıcıdır, özellikle de bu sözler onun gibi kimsenin kendisine yaklaşmasına asla izin vermeyen birinden geldiğinde. Yuta'nın trajik aşkından bahsediyor ama bunda onun geçmişini yansıtan daha derin bir anlam var.

Gojo'nun geçmişini ve Geto'yla olan dostluğunu öğrendikten sonra bu alıntı tamamen anlamlı hale geliyor. Geto'nun yaptığı her şeye rağmen Gojo ondan nefret etmeye asla dayanamadı. Onun "çarpık" duyguları, geçmişte Geto'yu öldürmeyi reddetmesine gönderme yapıyor. Ancak sonunda Geto öldü ve hem de Gojo'nun ellerinde. Ancak ikisi hala birbirlerini en iyi arkadaşlar olarak görüyorlardı.

4. “Endişelenme, ben en güçlüyüm.”​

1. Sezon 2. Bölüm

Jujutsu Kaisen'den bir Gojo fotoğrafı

Gojo özgüvenle dolup taşan biri ama bu temelsiz değil. Onun gibi tanrısal güçlere sahip biri, kendisinin en güçlü olduğunu söylemeyi hak ediyor. Gojo bunu söyledikten sonra Sukuna ile savaşır ve onu kolayca yener. Gojo hikayenin başında kendisini en güçlü olarak adlandırıyor, ancak daha sonra bunun gerçekte ne anlama geldiğini ve taşıması gereken yükü öğreniyoruz.

Gojo hiçbir zaman zirvede olmaktan mutlu olmadı. En güçlü olmak ilk bakışta iyi bir şey gibi görünebilir ama Jujutsu Kaisen'in parçalanmış dünyasında bir prangadan başka bir şey değildir. Jujutsu dünyası ona çok fazla güveniyor ve bunun bedelini Shibuya yayında ödüyor.

3. "Eğlenceli olduğunu bilmesini istedim."​

Bölüm 236

Jujutsu Kaisen'in 236. bölümünden Gojo'nun vedasını içeren bir panel

Gojo'nun ölümü tüm Jujutsu Kaisen topluluğunu altüst etmişti. Lanetlerin Kralı Ryomen Sukuna ile savaşırken ölür. Gojo en güçlüsü olduğu için gücünün bir kısmını bile hiçbir rakibe karşı kullanmadı. Bu nedenle Sukuna'ya karşı kaybetmesine rağmen Gojo mutluydu.

Bu onun ilk kez bir savaştan keyif almasıydı ve aynı zamanda son kezdi. Gojo kendisinden daha güçlü birinin elinde ölmekten memnundu. Sonunda Sukuna bile modern çağın en güçlü büyücüsüne saygısını ilan etti.

2. “Hayır, Kazanırdım.”​

Jujutsu Kaisen Gojo

Bölüm 221

Gojo'nun "Hayır, ben kazanırdım" sözü 2023'te o kadar popüler oldu ki, JJK'yi izlememiş olanlar bile bunu biliyor. Instagram ve Twitter/X gibi sosyal medya platformları hâlâ bu alıntıyla ilgili memlerle dolu ve bu heyecan yakın zamanda bitecek gibi görünmüyor.

Bölüm, Gojo'nun üç yıl sonra seriye geri dönüşünü konu alıyor, ancak aynı zamanda en güçlülerin merakla beklenen mücadelesini de doğruluyor. Gojo önce Kenjaku'ya meydan okur ve Sukuna onunla savaşmak için öne çıkar. Gojo en güçlünün savaşını kazanamayınca hayranlar bu sözünden dolayı onunla dalga geçmeye başladı. Ancak bunun onun en ikonik sözlerinden biri olduğu gerçeğini hiçbir şey değiştiremez.

1. “Gökte ve yerde, onurlandırılan tek kişi benim.”​

2. Sezon 4. Bölüm

Jujutsu Kaisen'de Gojo'nun kendisini Onurlu Kişi olarak adlandırdığı bir resim

Güçlerinin gerçek boyutunu anlayan Gojo, kendisini onurlu kişi ilan ederken hiçbir nefret ya da öfke hissetmez hale gelir. Bu alıntı, en etkili ve saygı duyulan Budist Mahāyāna sutralarından biri olan Lotus Sūtra'dan gelmektedir. Bunlar, kendisini dünyanın en kudretli varlığı ilan eden Buda'nın gerçek sözleriydi.

Gege Akutami bunu, Gojo'nun sıradan bir insanın çok ötesinde biri olarak varlığını açıklamak için bir referans olarak kullanıyor. Gojo modern çağın en güçlü büyücüsüdür. Gojo'nun güçleri, insan olmasına rağmen, dünyanın yüzyıllardır görmediği bir şekilde ilahi görünmektedir. İfade kibirli görünüyor, ancak bunu söyleyenin onu destekleyecek yeterli güce sahip olduğu zaman değil. Sukuna olmasaydı Gojo, Jujutsu Kaisen tarihindeki en güçlü varlık olarak başarılı olacaktı.

Konuyu görüntüleyenler