Neler yeni

LDPlayer'da Oluşturulan Disk Önbelleğini Temizleme ve Disk Alanını Serbest Bırakma

admin 

Administrator
Administrator
Kurucu
Web sitesi
www.mistikoyun.com

Oyunların Oluşturduğu Disk Önbelleğini Temizle

Yalnızca bir veya iki uygulamanın veri önbelleğini temizlemek istiyorsanız bu şekilde işlem yapabilirsiniz.

Adım 1. LDPlayer'ın ana arayüzünde Sistem Uygulamaları > Ayarlar'ı seçin.

LDPlayer'da Oluşturulan Disk Önbelleğini Temizleme ve Disk Alanını Serbest Bırakma

Adım 2. Uygulamalar'ı seçin ve LDPlayer'da yüklü olan tüm oyunlar burada olacaktır. Temizlemek istediğiniz oyuna tıklayın.

3. Adım. Depolama alanında, Önbellekteki "ÖNLEMİ TEMİZLE" seçeneğine basın.

Uyarı: Lütfen Uygulama Verilerinin "VERİLERİ TEMİZLE" özelliğinin , Google Play mağazası kullanılarak dağıtılan bazı Android uygulamaları tarafından kullanılan bir genişletme dosyası olan obb verilerini temizleyeceğine dikkat edin . Grafikleri, medya dosyalarını ve diğer oyun verilerini içerir.

Bu, misafir hesabındaki verilerin silineceği anlamına gelir ve bundan sonra oyunun/uygulamanın obb veri dosyalarını yeniden yüklemeniz gerekir. Bu nedenle, misafir hesabı kullanıyorsanız öncelikle oyun verilerinizi kaydetmek için oyuna giriş yapmanız gerekir.

Ekstra:

LDPlayer'da , Ayarlar'da "Disk önbelleğini temizle" adı verilen ve LDPlayer'a yüklediğiniz tüm oyunların oyun veri önbelleğini temizleyebilen işlev yerleştirilmiştir . Bu fonksiyon aynı zamanda obb verilerini de temizleyecektir. Bu, misafir hesabındaki oyun verilerinin silineceği ve bundan sonra her oyunun obb veri dosyalarını yeniden yüklemeniz gerektiği anlamına gelir.

Ayrıca, bu işlev, LDPlayer'ı uzun süre kullanan oyuncular için uygun değildir çünkü disk alanını gerçek anlamda serbest bırakamaz. Bu nedenle, bu işlevi kullanmanızı önermiyoruz ve Geliştiricilerimiz bu işlevi daha kullanışlı olacak şekilde geliştiriyor.

Bilgisayarın Disk Alanının Bir Kısmını Serbest Bırakmak İçin Örneği Silin

Birden fazla örneği açarsanız çok fazla disk alanı tüketirsiniz. Dolayısıyla, acilen bir miktar bilgisayar disk alanı boşaltmak istiyorsanız, oluşturduğunuz bazı örnekleri doğrudan silebilirsiniz. Bu yöntem aynı zamanda uygulanabilir.

1. Adım. LDPlayer'a sağ tıklayın ve Dosya konumunu aç'ı seçin.

Adım 2. "Vms" klasörüne girin. Vms klasöründeki dosyaların adlarının LDMultiPlayer'daki adlara karşılık geldiğini görebilirsiniz.

Adım 3. Örneği doğrudan silin. Daha sonra örneğin tüm dosyaları silinecek ve bilgisayarın disk alanını serbest bırakabilirsiniz. Lütfen bu işlemin tüm oyun verilerini temizleyeceğini unutmayın; misafir hesabı kullanıyorsanız oyun verilerini kaydetmek için oyunda oturum açmanız gerekir.

Bilgisayarın Disk Alanını Serbest Bırakmak için LDPlayer'ı Yeniden Yükleyin (Önerilir)

Bilgisayarın disk alanını boşaltmanın en iyi çözümü LDPlayer'ı yeniden yüklemektir. Uygulamaları yalnızca LDPlayer'da kaldırırsanız, depolama klasörü alanının hiçbir şeyi değiştirmediğini ve aynı zamanda dolu olduğunu göreceksiniz. Bunun nedeni öykünücünün klasörünün genişletildikten sonra küçülememesidir.

Bu nedenle uzun süre kullanırsanız ve birçok uygulama indirirseniz, klasör daha fazla yer kaplayacaktır (emülatörde yüklü bir uygulama olmasa bile). Bu yüzden LDPlayer'ı yeniden yüklemeniz gerekiyor.

1. Adım. "Başlat"a gidin ve LDPlayer'ı bulmak için farenizi kaydırın. Simgesine sağ tıklayın ve disk alanını boşaltmak için "Kaldır"ı seçin. Daha sonra LDPlayer'ın tüm dosyaları tamamen silinecektir. Ayrıca misafir hesabı kullanıyorsanız oyun verilerinizi kaydetmek için giriş yapmanız gerekir.

Adım 2. LDPlayer'ı resmi sitesinden yeniden yükleyin . Artık diskin eskisinden daha boş olacağını göreceksiniz. Oyununuzun tadını çıkarın!

Konuyu görüntüleyenler