Neler yeni

Lenovo masaüstü ve dizüstü bilgisayarda Sanallaştırma Teknolojisini (VT) etkinleştirin

admin 

Administrator
Administrator
Kurucu
Web sitesi
www.mistikoyun.com
1. Lenovo bilgisayarlarda VT nasıl etkinleştirilir

Adım 1: Bilgisayarı yeniden başlatın. Ekran açıkken ekranda görüntülenen tuşa art arda basın. Masaüstü bilgisayarlarda herhangi bir uyarı yoksa BIOS'a girmek için "F1", "F2" veya "Del" tuşuna art arda basmayı deneyin; Dizüstü bilgisayarlarda ise BIOS girişi için " Fn+F1" "Fn+F2" veya "Del" tuşuna basmayı deneyin.

Not: Hiçbiri işe yaramazsa "Esc", "F8", "F9", "F10", "F11" veya "F12" tuşlarına basmayı da deneyebilirsiniz.

BIOS aracılığıyla Lenovo masaüstü ve dizüstü bilgisayarda VT (Sanallaştırma Teknolojisi) nasıl etkinleştirilir

Adım 2: BIOS'a girdikten sonra "←", "→" tuşu veya imleciniz aracılığıyla öğeleri değiştirin. " Gelişmiş " > " CPU Kurulumu " (bazı bilgisayarlarda bu seçenek yoktur). Intel(R) Virtualization Technology'yi seçin ve Etkin olarak değiştirin .

" Etkin " olarak değiştirdikten sonra "F10" veya "Fn+F10" (dizüstü bilgisayar için) tuşlarına basın. Daha sonra [KAYDET ve ÇIK] açılır, onaylayın.

BIOS aracılığıyla Lenovo masaüstü ve dizüstü bilgisayarda VT (Sanallaştırma Teknolojisi) nasıl etkinleştirilir

Not: Bilgisayarınızın işlemcisi AMD CPU ise, BIOS'a girdikten sonra " Yapılandırma " > " SVM Desteği " seçeneğini seçin ve "Devre Dışı" yerine "Etkin" konumuna geçin ve ardından "F10" tuşuna basın (dizüstü bilgisayarlar için "Fn+F10 tuşlarına basın) ") ve son olarak [KAYDET ve ÇIKIŞ] göründüğünde onaylayın.

BIOS aracılığıyla Lenovo masaüstü ve dizüstü bilgisayarda VT'yi (Sanallaştırma Teknolojisi) etkinleştirin

2. Lenovo ThinkPad'de VT nasıl etkinleştirilir

Adım 1: Bilgisayarı yeniden başlatın. Ekran açıkken ekranda görüntülenen tuşa art arda basın. Herhangi bir uyarı yoksa BIOS'a girmek için "F1", "F2" veya "Del" tuşuna art arda basmayı deneyin; ; Dizüstü bilgisayarlarda ise BIOS girişi için " Fn+F1" "Fn+F2" veya "Del" tuşuna basmayı deneyin.

Not: Hiçbiri işe yaramazsa "Esc", "F8", "F9", "F10", "F11" veya "F12" tuşlarına basmayı da deneyebilirsiniz.

Lenovo masaüstü ve dizüstü bilgisayarda Sanallaştırma Teknolojisini (VT) etkinleştirin

Adım 2: Ardından Önyükleme Menüsü görünecektir. Şu anda Uygulama menüsü menüsüne geçmek için "Sekme" tuşuna basmanız, Kurulum öğesini seçmeniz ve "Enter" tuşuna basmanız gerekir . Kurulum öğesi görünmezse , lütfen bilgisayarı yeniden başlatın ve bu arayüze tekrar girmek için yukarıdaki işlemlerin aynısını yapın.

BIOS aracılığıyla Lenovo masaüstü ve dizüstü bilgisayarda VT'yi (Sanallaştırma Teknolojisi) etkinleştirin

Adım 3: Önceki adımlar tamamlandıktan sonra, "Güvenlik" > "Sanallaştırma" > "Intel(R) Sanallaştırma Teknolojisi" öğesini seçin , "Devre Dışı" yerine "Etkin" durumuna geçin ve ardından "F10" tuşuna basın (dizüstü bilgisayarlar için " tuşuna basın) Fn+F10") ve son olarak [KAYDET ve ÇIKIŞ] göründüğünde onaylayın.

Konuyu görüntüleyenler