Neler yeni

Minecraft'ta Crafter ve autocraft nasıl yapılır

admin 

Administrator
Administrator
Kurucu
Web sitesi
www.mistikoyun.com
Minecraft Ustası

Yaklaşan 1.21 güncellemesinde Minecraft, yepyeni bir blokla toplu işçiliği mümkün kılacak. Crafter bloğu ve otomatik işleme hakkında bildiğimiz her şeyi burada bulabilirsiniz.
Minecraft Live 2023'te duyurulduğu gibi Crafter, öğelerinizi otomatik olarak oluşturabilen yepyeni bir bloktur. Doğru malzemeleri doğru sıraya koyduktan sonra tek yapmanız gereken onu bir düğmeye veya redstone'a bağlamaktır ve otomatik işçiliğe sahip olursunuz.
Böyle bir tasarım, hayallerindeki evi yaratırken birden fazla ok, silah, zırh veya yapı taşı oluşturmak isteyenler için idealdir . Ancak Minecraft'a dalmadan önce Crafter'ın nasıl yapıldığını ve otomatik işçiliğin nasıl yapıldığını bilmeniz gerekir . İşte bilmeniz gereken her şey.

Minecraft'ta Crafter nasıl yapılır​

Minecraft Ustası
MOJANG
Crafter'ı yapmak için dört farklı malzemeye ihtiyacınız olacak :

• 2 Kızıltaş Tozu
  • 5 Demir Külçe
  • 1 adet Üretim Masası
  • 1 Damlalık
Bu malzemeleri aldıktan sonra, bir üretim istasyonuna gidin ve diğer Üretim Masasını ortaya, Damlalığı onun altına ve iki Redstone Tozunu sol ve sağ alttaki karelere yerleştirin. Ardından ızgaranın geri kalanını Demir Külçelerle doldurun.

Minecraft'ta autocraft nasıl yapılır​

Minecraft'ta otomatik işçilik yapmak için öncelikle bir şeyin ne sıklıkta yapılmasını istediğinizi hesaplamanız gerekir. Eğer sadece bir tanesiyse, yapmanız gereken tek şey Crafter'ı doğru tarifle doldurmak, Crafter'ın yan tarafına bir düğme yapıştırmak ve ona tıklamak . Ardından kaynağı tekrar istediğinizde düğmeye tıklayın.

Alternatif olarak, Crafter'ın devamında birden fazla öğeyi düşürmesini sağlamak için Redstone tekrarlayıcılarını kullanabilirsiniz.

Redstone ve Crafter'ı denemeye ve neler bulacağınızı görmeye değer. Hiç şüphe yok ki birçok uzman, oyuncuların bu bloktan yararlanabilecekleri yeni tasarımlar ve yollar yaratacak.

Konuyu görüntüleyenler