Neler yeni

Anime One Piece ve Naruto yaratıcıları Dragon Ball Sensei Akira Toriyama'nın ölümünün yasını tutuyor

Anime

admin 

Administrator
Administrator
Kurucu
Web sitesi
www.mistikoyun.com
DBZ Naruto Tek Parça

One Piece ve Naruto'nun yaratıcıları, Akira Toriyama'nın 68 yaşında ölüm haberinin ardından yürekten saygı duruşunda bulundular.
Dragon Ball ve Dragon Quest'in yaratıcısı Akira Toriyama'nın 68 yaşında öldüğü doğrulandıktan sonra dünya yas durumuna girdi . Ölüm nedeninin sağlık komplikasyonlarıyla ilişkili olduğu doğrulandı.
Akira Toriyama, artık dünya çapında popüler olan manga ve animenin yolunu açtı. Toriyama, Dragon Ball'u ilk kez 1985'te piyasaya sürdü ve neredeyse kırk yıldır aktif olarak manga üzerinde çalışıyor.
Bunun yanı sıra Toriyama, Dragon Quest serisini ve diğer birçok sevilen ürünü yaratarak video oyunu dünyasında da bir etki yarattı.

Bu üzücü haberin ışığında anime hayranları, ünlüler ve milyonlarca insan, düşüncelerini paylaşmak ve manga ve anime ikonuna saygılarını sunmak için sosyal medyaya akın etti.

Ancak internette iki özel haraç öne çıkıyor. One Piece'in yaratıcısı Eiichiro Oda ve Naturo'nun yaratıcısı Masashi Kishimoto, Toriyama'nın ölüm haberine tepki gösteren açıklamalar yayınladı.

Eiichiro Oda için Toriyama'nın ölüm haberi doldurulamayacak bir boşluk bıraktı. "Çok erken. Delik çok büyük. Onu bir daha göremeyeceğimi düşündüğümde üzüntü kaplıyor içimi. Çocukluğumdan beri ona o kadar hayrandım ki… Cennet tam da hayal ettiğiniz gibi neşeli bir dünya olsun.”

Benzer şekilde, Naruto'nun yaratıcısı Masashi Kishimoto da pek çok sevilen serinin ve sanat eserinin ardındaki büyük aklın ölümü anlamına gelen "muazzam kaybı" paylaştı.

“Sensei'nin vefat haberini az önce aldım. Dragon Ball'un sona ermesinden çok daha büyük bir kayıp duygusu hissediyorum... Kalbimdeki bu delikle nasıl başa çıkacağımı hâlâ bilmiyorum. Sevdiğim Dragon Ball'u bile okuyamıyorum…Akira Toriyama-sensei'nin huzur içinde yatması için dua ediyorum.”

Toriyama'nın ölüm haberiyle ilgili daha fazla anma ve haber yayınlandıkça sizi güncel tutacağımızdan emin olacağız.

Konuyu görüntüleyenler