Neler yeni

Respawn Geliştiricileri, Apex Legends Sezon 22'nin Oyuncuları Tekrar Oyuna Dahil Etmek İçin Yapacağı "Kapsamlı Değişiklikleri" Açıkladı

Deaklon 

Administrator
Administrator
Yeni Üye
Ticaret
1 (100%)
apex-legends-season-22-akimbo-pistols-fired-in-new-map-e-district.jpg

Önemli Noktalar​

• Respawn, Apex Legends Sezon 22'de nişan yardımı zayıflatmaları ve akimbo tabancaları gibi önemli güncellemeler sunuyor.
  • Oyunda artık düşmanların etrafında vurgular ve görünür sağlık çubukları bulunuyor, ayrıca maç ortasında yağma ayarlamaları da yapılabiliyor.
  • 22. Sezonda silahlarda ve Efsanelerde de değişiklikler geliyor.
Apex Legends oyuncularının oyun için uzun bir istek listesi var. Sürekli yeni Legends ve haritalar, hatalı seslerin düzeltilmesi, nişan yardımı zayıflatmaları, ana oyuncuları için güçlendirmeler istiyorlar ve bunlar istek listesine geçmeden önce. Neyse ki, geliştirici Respawn dinliyor ve Apex Legends Sezon 22'de bir dizi büyük güncelleme yayınlıyor . Akimbo tabancaları, nişan yardımı ayarlaması ve yepyeni bir şehir haritası oyuna eklenen başlıca yenilikler ancak LMG'lere Gibby benzeri silah kalkanları eklemek ve Crypto'yu görünmez hale getirmek gibi daha küçük değişiklikler bunu battle royale için önemli bir dönüm noktası haline getiriyor.

Baş oyun tasarımcısı Josh Mohan, "Şubat ayında yıl dönümü sezonlarımızda oyunun birçok bölümünü etkileyen daha büyük, daha kapsamlı değişiklikler yapıyoruz," diyor. "Ancak yılın kalan üç sezonunda bu kadar çok daha kapsamlı değişiklik görmüyorsunuz. Bu yüzden [Sezon] 22 ile felsefenin bir parçası, yıl boyunca, yıl ortasında ve yıl dönümünde oyuna daha sık bu kapsamlı sarsıntıyı getirebilir miyiz?"

Apex Legends Sezon 22 Savaş Değişiklikleri​

apex-legends-season-22-enemy-health-bars.png

Bu değişikliklerden ilki savaşla ilgili. Mohan, Respawn'ın yakın mesafedeki düşmanların etrafına vurgular eklediğini ve onlara vurduğunuzda görünür sağlık çubukları sağladığını açıklıyor. Yağmalama da değişti, yağma kutuları maçın yarısında kapanıp yeniden doluyor ve bir 'efsanevi' yağma kutusu oyunculara Evo, bir altın silah ve bir Bakım Paketi silahı bulma şansı veriyor.

Mohan, "Sezon 22 için bizim için en büyük itici güç, beceri açığını kapatmaya çalışmaktı," diye açıklıyor. Respawn, oyuncuların rakiplerini takip etmekte ve ne kadar hasar verdiklerini hatırlamakta zorluk çektiğine dair çok sayıda geri bildirim aldı, bu nedenle değişikliklerin dövüşlerde bu okunabilirliği iyileştireceğini umuyoruz. Ancak, dövüş söz konusu olduğunda Apex'in "özel sosunu" korumak istiyor. Oyunun beceri tabanını düşürmeye çalışmasına rağmen, Respawn yüksek becerili oyuncuları ödüllendirmek istiyor. Bu nedenle, rakibinizin ana hatlarını çıkarmak için görüş hattına ihtiyacınız var - ve buna Bangalore dumanı da dahil. Mohan, "Düşmanlar sizi duvarların arkasından takip edemez," diye beni rahatlatıyor. Elbette Bloodhound oynamıyorlarsa.

Apex Legends Sezon 22 Akimbo Tabancaları​

apex-legends-season-22-akimbo-pistols-first-person-perspective.png

Respawn, oyun sırasında efsanevi silahları bulma fırsatlarını artırmanın yanı sıra, "çöp tenekesi seviyesindeki" silahlara da biraz güç vermek istiyor. Baş oyun tasarımcısı Eric Canavese, P2020 ve Mozambik'i akimbo kullanma seçeneğinin eklenme sürecini ve bunun neden yarım on yıl sonra şimdi geldiğini açıklıyor . "Temelde çöp tenekesi seviyesindeki silahları almak istedik - bir şey, herhangi bir şey, onlar olmayan bir şey bulur bulmaz kurtulduğunuz, onları hemen değiştirdiğiniz silahlar - ve insanların oyunları P2020'ler ve Mozambik'lerle bitirdiği bir dünya görmek istedik," diyor.

Ancak bu kolay bir süreç değildi. Akimbo tabancalarının tasarımları bu noktada "yıllardır" üzerinde çalışılıyordu ve Respawn sonunda bunların nasıl çalıştığından memnun olduğu bir noktaya geldi.

Canavese, "Karşılaştığımız en büyük engel ateşleme mekanizmasıydı" diye açıklıyor. Her silah için her tetik veya fare düğmesini kullanmak çok "çılgınca" geldi ve oyun testçileri her iki tuşa da basarken nişan almanın veya takip etmenin zor olduğunu gördüler. Ancak ekip otomatik P2020'lere geçtiğinde her şey yerli yerine oturdu.

Akimbo tabancalarını bir bot lobisinde (yeni oyuncular için oryantasyon maçlarının yerini alacak yeni bir eklenti) denedim ve harikalar. Zaten ironik olmayan bir Mozam hayranıydım, ancak P2020 beni gerçekten şaşırttı. Her silahta aynalama eklentileri ile (örneğin, her iki tabancanın mühimmatını güçlendirmek için yalnızca bir hafif şarjöre ihtiyacınız var), çift tabancaları hızla korkutucu bir yakın mesafe kombinasyonu haline getirebilirsiniz. Hatta botlara karşı bir top olan bir akimbo Mozambique/akimbo P2020 yüklemesini bile denedim, ancak gerçek oyunculara karşı çalışacak menzile sahip değil.

Apex Legends Sezon 22 Silah Değişiklikleri ve LMG Güçlendirmesi​

apex-legends-season-22-lmg-gun-shield.png

apex-legends-season-22-gun-shield-hop-up-in-inventory.png

Ancak birçok silahta kapsamlı değişiklikler yapıldı. Tüm LMG'ler artık Gibraltar'ınkine benzer ve zamanla şarj olan bir silah kalkanı sağlamak için bir hopup takabiliyor. Hafif mühimmat kullanan hemen hemen her silahın kapasitesi artırıldı (R301 dahil). Peacekeeper ve Mastiff'in mermi sayısı azaltıldı ancak mermi başına daha fazla hasar vererek daha güvenilir hale getirildi. R99 Bakım Paketi'ne girdi ve Havoc ve Hemlok uzun zamandır beklenen zayıflatmalarını alıyor.

Apex Legends Sezon 22 Nişan Yardımı Zayıflatması​

apex-legends-season-22-new-map-e-district-lotus.png

Apex Legends Sezon 22'nin şüphesiz en çok konuşulan konusu olacak olan atışta daha da büyük bir değişiklik: nişan yardımı zayıflatması. PC lobisinde bir kontrolcü kullanan herkesin (yani PC oyuncuları ve PC çapraz oynamayı seçen konsol oyuncuları) nişan yardımı gücü %25 oranında azalacak. Bu büyük bir değişiklik ve ekibin hafife almadığı bir şey.

Ancak, iyi hissettiriyor. YouTuber ' staycation ' adlı bir kontrolcü oyuncusuyla maç yapıyordum ve yakına gelene kadar pek bir fark hissetmediğini söyledi. O tek klip potansiyeline ulaşmak daha zor görünüyordu, ancak genel olarak nişan yardımının hissi, özellikle de uzaktan, çok farklı değildi. Daha geniş topluluk da aynı fikirdeyse, bu girdileri dengelemek için mükemmel bir ilk adım gibi görünüyor. Ekibin yakından izleyeceği bir şey.

Canavese, "İlerledikçe gelişmeye devam edeceğiz ve bir kontrol cihazı kullanmanın tüm deneyimini - ve bu çapraz giriş lobisini - sadece iyi hissettirmek, daha iyi hissettirmek ve rekabetçi hissettirmek için daha bütünsel yollara bakmaya devam edeceğiz," diyor. Ancak bundan sonra daha hızlı nişan yardımı değişiklikleri görmeyi beklemeyin. Canavese, "Artık bir ayarlama yaptığımıza göre, ayarlamayla ilgili sorunlar varsa, bunu ayarlamaya devam etmemiz daha kolay olacak," diye açıklıyor. "Değişiklikleri daha hızlı göreceğimizi söyleyemem çünkü hazır oldukları anda bunları başlatacağız."

Apex Legends Sezon 22 Yeni Harita​

apex-legends-season-22-new-map-e-district-entire-map.jpg

Bu muazzam değişiklikler oyunun hissini değiştirecek olsa da, 22. Sezonda estetik siberpunk'a doğru bir dönüş yaptı. Dünya yönetmeni Eduardo Agostini, yuvarlak masa sunumunda Apex Legends'ın yeni haritası E-District'in "Doğu etkileri" olduğunu söyledi, bu yüzden ona bunun tam olarak ne anlama geldiğini daha fazla sordum.

"Şehir için başlıca ilham kaynağımız Japonya," diyor. "Bir sürü anime ilhamı var, Ghost in the Shell favorilerimizden biriydi. Ancak bir siberpunk şehri yarattığınızda, distopik bir geleceğin klişelerine uymak istemezsiniz. Temsil etmeye çalıştığımız şey bu değil.

apex-legends-season-22-new-map-e-district-old-town.jpg

"Çok kültürlü bir şehri temsil etmek ve Doğu lezzetlerine bağlı kalmak istedik. Bu yüzden Korece, Çince, Arapça ve Hint [tasarım etkileri] var ve bunun pek çok oyunda göremediğimiz hoş bir karışım sağladığını düşünüyoruz.

"Ancak neon ve grafiti gibi tabelaları görünce, bizim için taze hissettiriyor. Ve eski Titanfall [haritalarına] bakarsanız, daha önce haritalarımızda dillerin karışımı vardı. Bu yüzden bunun yeni bir fikir olmadığını düşünüyorum, sadece yeni bir karışım."

Gökdelenlerde Tengu grafiti ve yiyecek pazarını süsleyen neon karakterleri fark ettim (bir çatışmanın ortasındaydım - ekranımın köşesinde yanıp sönen dili tanımadığım için beni affedin), ancak cyberpunk etkileri açıkça görülüyor. Ve Agostini distopik bir şehir fikrini ne kadar reddetmek istese de, haritada şehrin isyanlarla kuşatılmış yoksul bölgelerinden, haritanın lüks dairelerle dolu zengin yarısına kadar harika çevresel hikayeler var.

apex-legends-season-22-new-map-e-district-lotus.png

apex-legends-season-22-new-map-e-district-raceway.png

apex-legends-season-22-new-map-e-district-electro-dam.png

Ancak nerede olursanız olun, bu farklı bir Apex Legends haritası. Birincisi, gece savaşı ve alan kısıtlı ve kapalı. Bazen klostrofobik olsa da Agostini, oynarken net hissedilen dönüşler ve boğmalar içeren o "Apex formülünü" korumaya çalıştı. Storm Point'in yerçekimi toplarının minyatür versiyonları yatay veya dikey dönüşlere yardımcı olabilir ve oyuncuların ellerinde en çok ilgi çekecek şey haritanın dikeyliği olacaktır.

Agostini, "Binaların kendileri çok fazla katmana sahip," diyor. "Yani çok sayıda çatı katında, apartmanların ve binaların birden fazla katında oynayacaksınız. Birçok oyuncu için yeni bir deneyim olacak."

Apex Legends Sezon 22 Efsane Değişiklikleri​

apex-legends-crypto.jpg

Son olarak, Efsanelerin kendisinde değişiklikler var. Burada, denge için oyun tasarımcısı John Larson da Efsanelerin tüm serilerinde büyük hamleler yaptı, tüm kontrolcü sınıfını yeniden değerlendirdi ve en az kullanılan Efsanelerden bazılarını güçlendirdi.

Kontrolcüler artık bölgedeyken kalkanlarında bir 'aşırı yükleme' pipi kazanıyor ve Survey Beacon'lar daha sık ortaya çıkıyor ve taranmaları daha az zaman alıyor. Ancak menzilleri azaltılıyor ve daha az Evo kazanılıyor, ancak tarama 15 saniyelik süresi boyunca birden fazla kez yenileniyor, böylece düşman hareketlerini ve dönüşlerini daha iyi değerlendirebiliyorsunuz.

apex-legends-season-22-survey-beacon-update.png

En büyük bireysel güçlendirme, artık drone'unu kullanırken onu tamamen görünmez kılan bir yetenek alabilen Crypto'ya gidiyor. Larson bunu "en baharatlı" değişiklik olarak tanımlıyor, ancak gizlenmiş bir Crypto'ya yakınsanız bunu size bildirmek için bir sesli ipucu "olması gerektiğini" ekliyor.

Başka bir yerde, Rampart'ın Ultimate'ı - Sheila adını verdiği yıkıcı minigun - artık Vantage'ın Ult'u gibi çalışıyor. Bir 'pip' Ultimate yüklediğinizde (muhtemelen Vantage gibi %20, ancak kendim kontrol etme şansım olmadı), püskürtmeye başlayabilir. Larson, bunun ALGS'deki sıcak düşüşler veya yarışmalar için bir oyun değiştirici olabileceğini düşünüyor .

Bu değişikliklerden herhangi birinin bu inatçı metayı altüst etmeye yetip yetmeyeceği henüz belli değil, ancak Apex Legends, oyunun çıkış günü nasıl hissettirdiğini kökten değiştirecek bir sürü "kapsamlı değişiklik" vadediyor. Sadece ismi için bile Neon Oval Raceway'e uğrayacağımı biliyorum.

Konuyu görüntüleyenler