Neler yeni

The Sims 4 Crystal Creations Stuff Pack incelemesi: Buna değer mi?

admin 

Administrator
Administrator
Kurucu
Web sitesi
www.mistikoyun.com
The Sims 4 Crystal Creations içerik paketini içeren bir ekran görüntüsü.

Tamamen yeni Crystal Creations Stuff Pack ile Sim'ler, farklı buff'lar vermek için kullanılabilecek kişiselleştirilmiş Değerli Taşlar ve Mücevherler üretebilir. Peki bu paket buna değer mi?
The Sims 4'te yapılması en zor şey nedir ? Birisi bu soruyu sorsaydı, o zaman açıkçası Sim'lerime göz kulak olduğumu söylerdim. Hatırlayabildiğim kadarıyla, Sim'lerim için "mükemmel" bir hayata sahip olmanın çabuk sıkıcı hale gelebileceğini fark ettiğim için oyundaki hilelere güvenmeye pek meraklı değildim .
Sim'lerimin sıfırdan başlayıp başarılı olmak için kariyerlerinde yukarı doğru ilerlediklerini görmek inanılmaz derecede ödüllendirici hissettiriyor. Buradaki değiş tokuş, onların mutluluğunu ve ihtiyaçlarını sürdürmenin gerçek bir zorluk olmasıdır. Bunun temel nedeni, başlangıç mobilyalarının Sim'lerimin çok az zamanları olduğunda ihtiyaçlarını her zaman karşılayamamasıdır.
Bu nedenle, The Sims 4'ün en son Stuff Pack'i Crystal Creations'ın Sim'lere özelleştirilebilir Değerli Taşlar ve Mücevherler şeklinde çeşitli güçlendirmeler sağlayabileceğini keşfettiğimde çok heyecanlandım. İşte her şeyin nasıl oynandığına dair izlenimlerim.

The Sims 4 Crystal Creations'ın temel ayrıntıları​

• Fiyat: 9,99 ABD Doları
  • Geliştirici: Maxis
  • Yayın Tarihi: 29 Şubat 2024
  • Platformlar: PC, Mac, PlayStation, Xbox

Bağımlılık yaratan ve ödüllendirici bir oyun döngüsü​

The Sims 4 Crystal Creations'tan Gemology Table'ı gösteren bir ekran görüntüsü.

Crystal Creations'ın Gemoloji masası Değerli Taşları kesmek ve kişiselleştirilmiş Takılar yapmak için kullanılabilir.
Sims 4 Crystal Creations Stuff Pack, Sim'lerinizin Değerli Taşlar ve Mücevherler üretmesine olanak tanıyan yeni bir işçilik masasının yanı sıra yeni bir Gemoloji becerisi sunar . En iyi kısım? Tüm bu öğeler tamamen özelleştirilebilir!

Doğrudan masanın arayüzünden, göz kamaştırıcı parçanız için hangi şekli seçmek istediğinizi, içinde kullanılan Metal ve Kristal ile birlikte seçebilirsiniz .

Şekil ve Metal, küpeler, kolyeler ve çok daha fazlası olsun, Değerli Taşlarınızın ve Takılarınızın görünümünü belirleyen tamamen kozmetiktir.

Burada en önemli şey kullandığınız Kristalin türüdür. Her Kristal farklı güçlendirmeler sağlar ve aralarından seçim yapabileceğiniz çok şey vardır.

Bazı Kristaller Sim'inizin ruh halini korumak ve becerilerini artırmak için kullanılabilirken, bazılarının Azrail'i çağırmak veya havayı tamamen değiştirmek gibi tuhaf etkileri vardır.

Ek olarak, şekiller ve Metal de görünüşte benzer miktarda seçeneğe sahiptir ve size genel olarak seçim yapabileceğiniz çok sayıda kombinasyon sunar.

Bu oynanış yapısının öncülünün beni şu ana kadar başka hiçbir Stuff Pack'in sahip olmadığı bir şekilde etkilemesine hoş bir şekilde şaşırdım.

Oynanış ağırlıklı paketlerle karşılaştırıldığında küçük bir eklenti gibi görünen Crystal Creations, Sim'lerimin hayatlarına daha fazla derinlik katmaya yardımcı oluyor.

Bu sofistike parçalar sadece üretildiğinde ve güzel göründüğünde çok ödüllendirici olmakla kalmıyor, aynı zamanda Sim'ler bunları sevdiklerine hediye edebiliyor; bu da ilişkiler kurarken mükemmel bir şey. Ve hikaye anlatma amaçları!

Genel oyun söz konusu olduğunda, bu paketin çok yönlülüğünü son derece takdir ediyorum, çünkü bu sadece oyunun belirli yönleriyle sınırlı değil. Bunun yerine, herhangi bir Sim bu etkinin, hatta okült etkilerin bile keyfini çıkarabilir.

Ayrıca, Kristallerin veya Mücevher parçalarının , güçlendirmelerini korumak için belirli bir Kristal ızgarası kullanılarak şarj edilmesinin gerekli olduğunu düşünüyorum . Bana göre bu, onların etrafta dolaşamayacak kadar fazla kendilerini abartılı hissetmemelerine yardımcı oluyor, çünkü durum buysa işlerin çok çabuk yavanlaşacağını hayal ediyorum.

Ancak Gemoloji beceriniz yükseldikçe işler daha da ilginçleşiyor . Öncelikle, özelleştirme seçeneklerine ek olarak Değerli Taşlarınız ve Mücevherleriniz için daha fazla çeşidin kilidini açabileceksiniz.

Ayrıca, 3. seviyede bir Kristal Ağacı tohumu üretme seçeneği de olacak ; bu tohum, evinizin rahatlığında Kristalleri hasat etmenize olanak tanıyan bir Kristal Ağaca dönüşecek.

Sadece bu değil, aynı zamanda Kristallerle ilgili bazı özellikler de alacaksınız; bunlardan biri, onları satarken size daha fazla para kazandıracak.

Yani, sürekli olarak evin çeşitli yerlerinde sergilenecek veya Sim'lerinizin giyecekleri yeni parçalar yapmıyorsanız bile, pasif gelir elde edebileceğinizi bilmek güzel!

Uygun CAS eklemeleri​

The Sims 4 Crystal Creations'taki CAS öğelerini gösteren bir ekran görüntüsü.

Bu paketteki kozmetikler muhteşem olmasa da iyi. Çok fazla seçenek olmayabilir, ancak Sim'lere birkaç yeni saç modeli veriliyor ve bazılarının aksesuarları da ekleniyor. Ayrıca pakete uygun küpeler, bilezikler, kolyeler ve daha fazlası gibi yeni aksesuarlar da bulacaksınız.

Genel CAS estetiğinin bir şekilde akademik ve doğaüstü havalar yaydığını düşünüyorum. Ancak rahat görünen ve diğer paketlerle iyi uyum sağlayabileceğini düşündüğüm birkaç kıyafet parçası daha var.

Büyüleyici yapım öğeleri​

The Sims 4 Crystal Creations'tan yapım öğelerini içeren bir ekran görüntüsü.

Bu oyunda kesinlikle iyi bir inşaatçı değilim, ancak karanlık akademi havası veren yapım öğelerini seviyorum. Paketin temasına uygun olarak mücevher, değerli taş veya diğer dekorlar gibi her türlü şeyi sergilemek için birkaç masa ve hatta duvara monte bir dolap bile bulabildim.

Benim favorim oldukça temiz görünen ve odanın daha canlı görünmesine yardımcı olan mini Teraryum. Ayrıca Kristal bilgi posteri ve büyülü motifli halı gibi tüm Kristal ve Takı yapımı hissini artıran bazı öğeleri de takdir ediyorum.

Genel olarak Crystal Creations neredeyse bir oyun paketine benziyor. CAS'ta çok fazla yeni kıyafet veya saç stili olmayabilir, ancak yapım öğeleri ve oynanış değişiklikleri tek başına bunu telafi ediyor. Bu Eşya Paketi aynı zamanda Sim'imin yapabileceği başka bir aktivite gibi de gelmiyor çünkü tüm üretim süreci ödüllendirici ve oynanış sınırlı gelmiyor. Üstelik özelleştirmeler çok sayıda!

Konuyu görüntüleyenler