Neler yeni

XDefiant oyuncuları “çok fazla yükleme ekranından” bıktı

HatsuneMiku

Hatsune Miku
Müdavim
Yeni Üye
XDefiant operatörü av tüfeğini tutuyor

XDefiant, zorlu bir lansmanın ardından büyük ölçüde doğru rotayı izlemeyi başardı ancak hâlâ oyuncuların dikkatini çeken birkaç sorun var. Bunların en büyüklerinden biri, çoğu kişinin oyundan keyif almasını engellediğini düşündüğü yükleme ekranlarıdır.
Sosyal medyadaki gönderiler oyunun işleyişinden hoşnutsuzluğu gösterdi. Bunlardan biri, XDefiant'ta yükleme işleminin tam olarak nasıl gerçekleştiğini ortaya çıkardı ve çoğu, kendi korku hikayelerini anlatmakta hızlı davrandı.
“Bir sınıf bile oluşturamıyorum çünkü eşleşme oluşturma işlemi donuyor ve sizi tüm menülerden atıyor. Bunun sorun olmadığını düşünmeleri tamamen tuhaf," gönderiye verilen bir yanıtta şunlar yazıyordu:
Bir diğeri şunu ekledi: "Sorunun, yükleme ekranlarının çoğunun arkasındaki ölü alan olduğunu düşünüyorum. Eğer oyun gerçekten 'yükleniyorsa', bize yapacak bir şey verin ya da beklemeye değer bir göz atın."
Hatta üçüncüsü, maç bittikten sonra oyunun yüklenme şeklinden, menülerin yüklenmesi gereken tek şey gibi göründüğünden şikayetçi oldu.

“Bazı nedenlerden dolayı benim için en kötüsü, lobiden ana menüye dönmeniz için yüklemenin 20 saniye sürmesi. Bağlantıyı kesmek neden bu kadar uzun sürüyor? Sadece yükleme simgesi olan hüzünlü siyah bir ekran. Ayrıca bundan sonra 2-3 kez “geri” tuşuna basmam gerekiyor çünkü bu beni ana menü yerine mod seçimine götürüyor. Ah.”
Tabanca kullanan XDefiant karakteri

Ubisoft için sorunlar burada bitmiyor , zira Ubisoft en ciddi sorunları hızlı bir şekilde çözmeye çalışıyor. Bunlardan en büyüğü tartışmasız "tavşan atlaması"dır, pek çok kişinin deneyimi mahvettiğini düşündüğü kasıtsız bir tamircidir.
Esasen oyuncular bir düşman bulur bulmaz atlıyorlar. Bu onların saniyenin ilk bölümünde vurmayı imkansız hale getirerek 1v1'de onlara avantaj sağlıyor.
Geliştirici için tüm bunlar kötü bir haber değil. XDefiant, ilk 2,5 saatte bir milyon benzersiz oyuncunun giriş yapmasıyla gerçekleştirdi. Ayrıca tüm platformlarda eş zamanlı 500.000 kullanıcıya ulaşmayı da başardı.

Konuyu görüntüleyenler